Domů » Bleskovky » Podívejte se na rozdíly v nových verzích Windows Phone

Podívejte se na rozdíly v nových verzích Windows Phone

Už od druhé poloviny června víme, že se koncem roku dočkáme dvou nových verzí operačního systému Windows Phone. Zatímco „osmičky“ budou určeny výhradně pro nová zařízení, aktualizaci s označením 7.8 dostanou všechny současné telefony. Co se ale novinek ve druhé zmíněné verzi týče, víme s jistotou zatím jen o nové nabídce Start, díky které bude možné najednou zobrazit mnohem více informací.

Na ruském serveru WP7forum se nyní objevila údajně uniklá tabulka porovnávající změny, kterých by se měly obě nové verze dočkat. Ta sice nepřináší mnoho nového, několik zajímavých detailů se v ní ale najít dá. Za zmínku u Apolla stojí například kompletní synchronizace veškerého obsahu telefonu přes cloud nebo vylepšení služby Bing Audio, které má zřejmě přinést i rozpoznání TV pořadů. U „sedmiček“ zase potěší chystaná aplikace DataSmart, která uživatelům umožní sledovat spotřebovaná mobilní data. Kompletní seznam uniklých informací najdete níže.

Tento „únik“ je jako obvykle třeba brát s nadhledem, jeho autentičnost totiž nelze nijak dokázat. Třeba nakonec Microsoft vyslyší rozhněvané hlasy uživatelů a přidá do verze 7.8 více hardwarově nezávislých funkcí.

Zdroj: WP7forum (via WMPowerUser)

Miroslav Havlíček

13 komentářů

 1. Eci (neregistrovaný)

  Dost zle ak to bude pravda. do tej 7.8 mohli integrovat aspon ten skype. lebo samostatna aplikcia zatial stoji iba za jedno velke …

 2. To je teda fakt blbé, ak je to pravda…kúpil som si pred pol rokom HTC Titan za 500EUR a teraz ak chcem nový WP8 tak si mám kúpiť nový telefón…naozaj to mohli aspoň u tých naj telefónov prvej generácie nejako vyriešiť a osmičku tam umožniť…HW si myslím Titan na to má…

  Ale čo už…

 3. Mozek nikdy nebyl to hlavní, co se v MS používalo….

  • Ano, oni totiž neumí počítat a schválně dělají věci tak, aby na ně uživatelé nadávali, že? :) Já bych řekl, že MS dělá WP jen jako zanedbatelné doplnění celé řady aktivit. A řekl bych, že spíš než zisk z toho těží publicitu.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Ještě lepší tvrzení. Investují miliardy do vývoje, koupě Nokie, Skype jen protože se nudí. Dělají to pro peníze jako každý jiný, akorát se nedokážou zamyslet dřív, co chtějí a pak to dopadá tak jako Wp7.8-WP8

  • „Dělají to pro peníze jako každý jiný, akorát se nedokážou zamyslet dřív, co chtějí a pak to dopadá tak jako Wp7.8-WP8“

   No, dava to smysl. Proste potrebovali vyrazit v konkurenci s iOS a Androidem. A tak udelali omezeny WP7, zatimco soucasne vyvijeli WP8.

  • To je otázka, jestli na tom od začátku dělali souběžně.

  • Samozrejme, ze delali. Copak si myslite, ze koncepte sjednodujici desktopova a mobilni Windows se da vymyslet a hlavne naprogramovat za tyden? Ne.

   Viz [odkaz]

 4. Tiež by ma veľmi zaujímalo, prečo WP8 nemôže byť pre staré zariadenia. Predsa jadro W8 ARM podporuje. Jediné, čo ma napadá je to, že 512MB RAM proste stačiť na WP8 nebude.

  Druhá možnosť je že MS toto robí preto aby sa o tom písalo a potom s veľkými ováciami oznámi, že sa rozhodol WP8 sprístupniť aj pre niektoré staršie zariadenia.

  Takisto je možné, že majú rozpracovaný plán ako Nokiu potopiť viac a viac a tým pádom bude kúpa lacnejšia. WP7.5 veľa ľudí nemá a veľa ich MS nenasere. Navyše istá časť z nich ani nebude vedieť, že nemá nejaký nový WP8.

  Fakt by ma zaujímal pravý dôvod prečo to MS pre staré zariadenia nesprístupní, ale ten sa asi nedozvieme.

  • ARM není jen jeden procesor. A ARM podporující WP8 jsou (nejen výkonově!) jiné než ARM na WP7.

  • Napísal som niekde, že by to mal byť jeden procesor? Ide o ovládače. A či stačí výkonovo neviem. Ale verím, že áno.

 5. Proč? Aby měli borci z xda co dělat. :-))))) vtípek

 6. A co vselijaka ostatni omezeni systemu Wp7?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).