Domů » Bleskovky » Pocta nejslavnějšímu PC od Applu: Curved/labs představilo faceliftovaný Macintosh

Pocta nejslavnějšímu PC od Applu: Curved/labs představilo faceliftovaný Macintosh

V momentě, kdy Apple uvedl svou řadu Macintosh, zároveň nadefinoval podobu stolních počítačů na několik let dopředu. Legendárnost těchto strojů proto posloužila nadšencům z Curved/labs jako zdroj inspirace pro reinkarnaci, která ctí současné trendy a technologické možnosti. Facelift počítače Macintosh pro rok 2015 nese původní designové rysy a po vzoru současných iMaců tvoří jeho šasi eloxovaný hlíník, který je typický pro produkty Applu.

  

Jako technologický základ posloužily střeva z jedenáctipalcového Macbooku Air. Pod stylovou kapotou se ukrývá 128GB SSD disk, 4 GB (případně 8 GB) paměti RAM a nejnovější procesor i7 od Intelu. Datovou konektivitu zajišťují všechny populární WiFi standardy, Bluetooth, USB port ve verzi 3.0 a Lighting konektor. Zdířku pod displejem, jenž původně sloužila pro vkládání 3,5” disket, vystřídal slot na paměťové SD karty a kamerka pro FaceTime hovory. Ve stejných místech se nachází i vestavěné reproduktory a nezbytný mikrofon.

Displej s úhlopříčkou 11,6” palce je doplněn o dotykovou vrstvu a lze ho tedy využít k ovládání systému OS X. Zajímavostí je integrovaný akumulátor a podsvícené logo Applu na zadní straně. Stejně jako aktuální iPhone či iPad by mohl být vysněný Macintosh dostupný v černé, šedé a zlaté variantě a to včetně bezdrátové klávesnice i myši laděné do stejných odstínů. 

   

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

14 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Apple už neví kudy kam, tak se snaží hrát na city a vzpomínky…

  Ale jako velkou zajímavost vidím dotykový displej – jenže OSX na něco takového není vůbec připraven. Jak si to představují?

  • lerion (neregistrovaný)

   Jo aha, takže ne Apple ale nějací klucí, co si hrají rádi s 3D modelováním a fantazií… :D

  • „Legendárnost těchto strojů proto posloužila nadšencům z Curved/labs jako zdroj inspirace pro reinkarnaci,…“

   Hned druhý řádek:/

  • Tak, byl jsi rychlejší, ale dnešní norma kopanců do Apple splněna.

  • lerion (neregistrovaný)

   Jsem to jen tak rychle prolítnul, kouknul na video, okomentoval a pak mi začalo vrtat v hlavě, že něco tak ošklivého a nedodělaného by snad ani Apple nepředstavil… Až po pročtení jiných článků mi to došlo ;)

  • Kolik článků jsi musel přečíst, než si tu větu pochopil? :)

  • A vida, norma překročena.

  • Klarionet (neregistrovaný)

   Lerion: to ty děláš dost často, viď? Články prolítneš a pak děláš vševěda v diskuzích, aniž by sis to celé přečetl. A pak se tady ještě snažíš maskovat svoji neschopnost. Ban na tebe, redakce musí mít železné nervy.

  • KLARIONET: +1 :)

  • Lerion je loutka Microsoftu. Loutky mimo jiné nemají mozek. Lerion nějakou basic verzi bude mít. A ta mu stačí na to aby kliknul na „přidat komentář“ a poslal sem svůj dump.

  • Loutky nemají mozek? Chucky by tě hnal! :D

 2. Johny (neregistrovaný)

  Tak ono by stačilo si přečíst nadpis článku pořádně ☺️

 3. Shield (neregistrovaný)

  Mám dotaz kdyby se to prodávalo koupili by jste si to. Já ne mě se to nelíbí.

 4. Původní design od Apple hezký, nový pokus fujtajbl.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).