Domů » Bleskovky » Pocophone F2 v přípravě: benchmark prozradil některé parametry

Pocophone F2 v přípravě: benchmark prozradil některé parametry

Smartphone Pocophone F1 (recenze) je jedním z největších překvapení letošního roku, výkonnější smartphone v cenové kategorii okolo deseti tisíc korun jednoduše neseženete. Jeho výrobce se před třemi týdny pochlubil 700 tisíci prodaných kusů, nyní toto číslo bude ještě větší. Nelze se tak divit, že je v přípravě jeho pokračovatel, který patrně dorazí zanedlouho.

Základní výbava stejná jako u prvního modelu

Záznam o Pocophone F2 se objevil v benchmarku Geekbench, podle něj bude telefon pohánět Qualcomm Snapdragon 845, tedy stejný čipset jako v případě první generace. To by mohlo nasvědčovat tomu, že bychom se mohli dočkat premiéry poměrně brzy, u pozdějšího modelu by výrobce patrně vsadil na novější Snapdragon 855.

Pocophone F2 má dále dostat do výbavy 6 GB RAM a Android 9.0 Pie, tedy opět nic, co bychom u původního modelu neznali. Vylepšení tak může přijít v jiných oblastech, například v konstrukci, v oblasti fotoaparátu, displeje, čí výdrže na jedno nabití. Potěšující by také byla přítomnost NFC čipu, který u první generace chybí.

Xiaomi Pocophone F1: recenze

Kdy bude telefon představen, není jasné; nelze ani vyloučit, že se jedná o chybu nebo planý poplach v databázi Geekbench.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).