Domů » Bleskovky » Poco se osamostatňuje od mateřského Xiaomi. Dočkáme se brzy Pocophone F2?

Poco se osamostatňuje od mateřského Xiaomi. Dočkáme se brzy Pocophone F2?

Jedním z největších mobilních překvapení se v roce 2018 stal smartphone Pocophone F1, za kterým stála společnosti Xiaomi. Tento telefon nabídl vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 845, a špatná nebyla ani ostatní výbava, za níž si výrobce účtoval překvapivě nízké peníze. Telefon zaznamenal komerční úspěch, ovšem svého přímého nástupce se nedočkal, namísto toho Xiaomi vyčlenilo ze svého portfolia značku Redmi a „levné“ vlajkové lodě uvádí pod ní. Letos ale možná čeká Pocophone znovuzrození.

Značka Poco v nyní prochází velkými změnami, stejně jako Redmi se zcela osamostatnila od mateřského Xiaomi a bude působit zcela nezávisle, minimálně na indickém trhu. Dá se předpokládat, že po tomto oznámení se můžeme brzy dočkat nástupce úspěšného Pocophone F1.

Poco F2: dočkáme se nového telefonu nebo jen hry se jmény?

Naznačuje to hned několik indicií, zejména registrace ochranné známky Poco F2, kterou Xiaomi provedlo v minulém měsíci. Poco F1 byl název první generace na indickém trhu, takže zaregistrovaná ochranná známka bude patrně platit právě pro Indii.

pocophone

Může se však také stát, že Poco F2 bude jen hra se jmény, které společnost Xiaomi s oblibou hraje. Objevují se totiž spekulace, že Poco F2 bude jednoduše přebrandovaný smartphone Redmi K30, který byl představen na konci minulého roku.

redmi k30 3

Tento telefon se zatím prodává pouze v Číně, je tak možné, že do světa vyrazí úplně pod jiným jménem – do Indie jako Poco F2, do zbytku světa možná pod praporem Xiaomi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).