Domů » Bleskovky » Pocophone F1 dostává Android 10. Výrobce láká druhou generaci

Pocophone F1 dostává Android 10. Výrobce láká druhou generaci

Hodně muziky za málo peněz. Tak nějak by se dal popsat smartphone Pocophone F1 (na některých trzích Poco F1), který v roce 2018 vznikl pod hlavičkou společnosti Xiaomi. I přes úspěch telefonu byla značka Poco zdánlivě uložena ke spánku a probrala se až v minulém týdnu, kdy ohlásila svoji nezávislost na Xiaomi. A evidentně připravuje nové telefony.

Druhá generace Pocophone F1 se blíží

Na oficiálním indickém kanále se objevila první upoutávka, která jako by lákala na pokračování oblíbeného seriálu; údajně se chystá první díl druhé série. Tato upoutávka byla podpořena i otevřeným dopisem fanouškům, který shrnul úspěchy Pocophone F1 a opět láká na příští řadu.

Ta by podle posledních spekulací nemusela mít pouze jeden díl, ale rovnou tři. Jedním z nich by mohl být smartphone Pocophone F2 Lite, jehož údajné snímky kolují internetem.

Telefon má být poháněný čipsetem Qualcomm Snapdragon 765G s 6 GB RAM, energii má dodávat velký akumulátor s kapacitou 5 000 mAh.

Značka Poco nicméně získala i certifikaci na jiný telefon s kódovým označením M1912G8BI, což má být zařízení s čipsetem Qualcomm Snadpragon 730G.

certif

Počítá se ale také s příchodem vlajkového modelu, který bude pohánět nejvýkonnější Snapdragon 865. Dá se předpokládat, že nové smartphony značky Poco budou představeny poměrně brzy, ovšem je možné, že se na náš trh dostanou úplně pod jinými jmény; spekuluje se, že se bude jednat pouze o přejmenované existující telefony Xiaomi/Redmi.

Android 10 pro Pocophone F1

Čekání na nové telefony Poco může majitelům první generace zpříjemnit fakt, že jejich telefon v těchto dnech dostává Android 10. Update o velikosti 1,9 GB přináší nejen nový systém, ale i přepracované prostředí MIUI 11 a lednový balíček bezpečnostních záplat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).