Domů » Bleskovky » Poco M3 Pro 5G přichází. Přináší zajímavý design, 90Hz obrazovku a podporu 5G

Poco M3 Pro 5G přichází. Přináší zajímavý design, 90Hz obrazovku a podporu 5G

Značka Poco, která spadá pod čínské Xiaomi, dnes představila sourozence velmi dobře hodnoceného smartphonu Poco M3. Novinka s názvem Poco M3 Pro 5G není pouze jeho dvojčetem s přidanou podporou sítí 5G, ale samostatným modelem, který se liší jak zvenku, tak zevnitř.

Poco M3 Pro 5G 1 1
Poco M3 Pro 5G bude lákat na netradiční design a výrazné barevné varianty

Poco M3 Pro 5G: fotomodul jako od Samsungu

Základní Poco M3 zaujal poměrně netradičním designem hlavního fotoaparátu, kdy se černý obdélníkový fotomodul táhnul přes celou šíři zad, byť samotné čočky se vešly do „semaforu“ nalevo. Vzhled fotomodulu je designovým ozvláštněním i u Poco M3 Pro 5G, v tomto případě si však výrobce vzal inspiraci u Samsungu a použil svislý obdélník zaoblený ve dvou protilehlých rozích.

Poco M3 Pro 5G 1
Poco M3 Pro 5G

Na rozdíl od Samsungu však fotomodul není kovový a nevystupuje z bočního rámečku, jedná se pouze o designovou „samolepku“ s logem výrobce a výřezem pro tradičnější modul se třemi čočkami. Bohužel zaujme pouze hlavní 48Mpx fotoaparát se světelností f/1.79, zbývající dvě 2Mpx kamerky pro hloubku a makro jsou zde spíše do počtu; mnohem raději bychom viděli širokoúhlý snímač.

Poco camera

Poslední fotoaparát pak najdeme na přední straně v otvoru displeje, jedná se o 8Mpx selfie kamerku se světelností f/2.0. Samotný zobrazovač pak má úhlopříčku 6,5“, rozlišení Full HD+ a podporu adaptivní obnovovací frekvence od 30 do 90 Hz s mezikroky 50 a 60 Hz. Displej má maximální jas 500 nitů a chrání jej odolné sklo Gorilla Glass 3.

Poco displej

S podporou sítí 5G

Uvnitř Poco M3 Pro 5G tiká 7nm čipset MediaTek Dimensity 700 se dvěma jádry Cortex A76 o taktu 2,2 Ghz a šesti jádry Cortex A55 o taktu 2 GHz. O grafiku se pak stará čip Mali-G57. Telefon bude k dispozici ve dvou paměťových variantách – 4/64 GB a 6/128 GB s možností dodatečného rozšíření úložiště paměťovou kartou.

Poco resume

Mistr konektivity

Po stránce bezdrátové konektivity je telefon vybaven nadstandardně, nechybí 5G, LTE, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1 a NFC, přítomen je dokonce i infraport. Kabelem pak připojíte sluchátka s 3,5mm konektorem nebo jakékoliv USB-C příslušenství. Do něj pravděpodobně budete nejčastěji připojovat nabíječku, v balení dostanete 22,5W akumulátor, přestože maximální podporovaný nabíjecí výkon činí 18 Wattů. Akumulátor v těle telefonu má slušnou kapacitu 5000 mAh.

Poco M3 Pro 5G 2

Poco M3 Pro 5G má rozměry 161,81 × 75,34 × 8,92 mm a hmotnost 190 gramů. Na zvýšenou odolnost se nedostalo, to však není v této cenové kategorii žádným překvapením. Alespoň nechybí čtečka otisků prstů, kterou najdeme v zamykacím tlačítku na boku. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MIUI 12.

Cena a dostupnost

Poco M3 Pro 5G se začne prodávat globálně od zítřejšího dne, ceny pro Evropu jsou stanovené na 180 EUR za variantu 4/64 GB (asi 4 600 korun) a 200 EUR za verzi 6/128 GB (zhruba 5 100 korun). Pro první zájemce má ale Poco zvýhodněné nabídky za ceny 160 a 180 EUR (asi 4 100, resp. 4 600 korun). Telefon bude dostupný ve žluté, černé a modré barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Poco M3 ?
  Další čínský paskvil ?

  • Přesně tak. Další placka k ničemu.

  • A to je nejlepší komentář… Takový tady dlouho nebyl… A jaké národnosti paskvil máte Vy? Já si myslím, že pokud máte nějakou opravdovou parádu, tak byste se tady k tomu typu mobilu ani nevyjádřil tak stručně a oduševněle.
   Ale je pravda, že jste to těm Číňanům teda natřel… Z toho je bude hodně dlouho bolet hlava. Ti si to rozmyslí dělat čínské výrobky a posílat je do celého světa.
   Přeji hezký den

  • Displej úhlopříčka 6,5“, rozlišení Full HD+, cena okolo 5100 Kč a RAM 6GB a uložiště 128GB. Rozměry 161,81 × 75,34 × 8,92 mm a hmotnost 190 gramů. Čtečka otisků prstů, kterou najdeme v zamykacím tlačítku na boku.
   Pro mě hodně zajímavý Smartphone !

  • Hih můj paskvil je made in Mexiko, koukám…

  • Libore, tipni si: kolik se v České republice vyrábí značek mobilních telefonů?

 2. Škoda toho procesoru, to by ale byla potom cena někde jinde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).