Domů » Články » PocketElma – čístokrevná elma pro PPC

PocketElma – čístokrevná elma pro PPC

PocketElmaKdyž jsem před několika dny psal bleskovku o hře MotoGear a označil ji jako klon legendární elmy pro PPC, ani ve snu mě nenapadlo, že by se na svět mohla dostat čistokrevná Elma, která jako kdyby z oka vypadla PC předloze.

Cílem v PocketElmě je stejně jako v její PC verzi sesbírat v daném levelu co nejvíce jablíček a dojet ke kytičce. Cestu vám znepříjemňují tzv. killery, o které se můžete snadno zabít a nezbude vám nic jiného, než si daný level rozjet znovu. PocketElma samozřejmě podporuje i ukládání replayů a jsem zvědav, zdali se kolem této hry utvoří nějaká hráčská komunita, která bude spravovat např. světové rekordy v daných levelech (pro PC verzi jsou např. světové rekordy a další vychytávky na Moposite.com).

Na webu výrobce Cappucino games je také zmínka o tom, že hra má unikátní fyzikální model (podobně jako PC verze). Bohužel se mi demoverzi na mém MDA II nepodařilo spustit, takže jsem hru nemohl vyzkoušet a nevím, zdali  je toto tvrzení s fyzikálním modelem pravdivé. Pokud měli ale vývojáři k dispozici originální engine PC elmy a pouze jej převedli pro PPC, pak se máme určitě na co těšit.

Demoverzi si můžete stáhnout na PocketGear, kde lze zakoupit i plnou verzi. Podporovány jsou OS Windows Mobile 2002 a vyšší (bohužel mě se Pocket Elmu na WM5.0 nepodařilo spustit). Zkusil jsem proto kontaktovat vývojáře, ale přišla mi zpět odpověď o nedostupnosti odchozího emailu.

PocketElma !

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. bohuzel ne, tohle je jen pro PPC. Existuje nekolik her tohoto typu v jave, ale nazvy bohuzel nevim :(

  2. jj bohuzel, ja uz jsem se vratil k wm2003SE a tam to nastesti slape jako hodinky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).