Domů » Bleskovky » Počítače Apple budou ještě výkonnější: nástupce čipu Apple M1 míří do výroby

Počítače Apple budou ještě výkonnější: nástupce čipu Apple M1 míří do výroby

Poslední počítače Apple pohání vlastní procesor Apple M1, kterému dali v Cupertinu přednost před dosavadní produkcí od Intelu. Ukazuje se, že parta okolo Tima Cooka uhodila hřebíček na hlavičku, Apple M1 má vysoký výkon a velmi nízkou spotřebu, což si pochvalují jak recenzenti, tak i samotní uživatelé. Kalifornský gigant pochopitelně nehodlá stát na místě, ale bude chtít benefity čipu Apple M1 posouvat neustále kupředu, přičemž první výsledky bychom měli vidět ještě letos.

Apple M2 jde do produkce

Podle serveru Asian Nikkei již byla odstartována produkce druhé generace počítačového ARMového čipsetu, který se pravděpodobně bude jmenovat Apple M2. Opět se bude jednat o kompletní čipset, který v sobě bude integrovat procesor, grafický čip a neurální jednotku. O výrobu se tradičně postará společnost TSMC, která použije pokročilejší generaci své 5nm technologie (5NP, neboli 5 nanometrů plus). Prvotní produkce má údajně trvat tři měsíce, je tedy možné, že počítače s procesorem Apple M2 uvidíme ještě letos v létě.

imac 2021
Apple M1 pohání nejnověji i 24″ iMac

Apple M1 již pohání pěknou řádku jablečného počítačového portfolia, ovšem některé přístroje koupíte pouze s procesory Intel – iMac 21,5 a 27“, MacBook Pro 13 a 16“, iMac Pro a Mac Pro. Tyto počítače má Apple rovněž v plánu převést na vlastní procesory, tudíž je možné, že právě některé z nich se dočkají v letošním roce obrození; nejprve se patrně dočkáme MacBooků Pro a 27“ iMacu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Timotej kLuk

  21″ uz snad ne.

  • To by imho nedavalo zmysel, vyrabat to s vykonnejsou variantou. Ale suhlasim, ono nedava zmysel vyrabat to vobec.

 2. Je tam chyba

  iMac 21″ a Macbook 13 právě s M1 jde koupit. MBP 16 a 27″ iMac s M1 nebude, buď v slabší verzi tam bude M1X nebo to počká na to co označují M2. iMac PRO nástupce s ARMeme mít ani nebude , je to jen výprodej.

  Nepotvrzené zprávy hovoří jestě o mezistupni Macbook PRO 14″ který by zaplnil mezeru než bude ARM MBP16 protože o M2 se hovořilo až v druhé polovině roku 2022.

  Takže už sme se točkali 21 ARMového iMaca a možná přijde MBP14. Rozhodně nepřijde vyšší konfirgurace 27″ nebo MBP16.

  Tyhle copy&pasta články které oblítnou všechny servery jsou jak fud o poslední „úniku“ od Facebooku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).