Domů » Bleskovky » Po internetu kolují snímky tajemného Xiaomi. Půjde o levný mobil pro hráče?

Po internetu kolují snímky tajemného Xiaomi. Půjde o levný mobil pro hráče?

Na internetu se objevily obrázky zachycující záhadný telefon od Xiaomi. Zařízení s kódovým označením „Comet“ zaujme například certifikací IP68 či designem, který si nezadá s telefony Black Shark, jež taktéž spadají pod čínského výrobce. Zveřejněné snímky pocházejí od člověka, jemuž se podařilo zakoupit prototyp telefonu na internetu.

xiaomi comet 1

NepřehlédněteRecenze Xiaomi Black Shark 2: smartphone pro herní nadšence

Útok na střední třídu

O výkon tajuplného telefonu by se měl starat čipset Qualcomm Snapdragon 710, kterému dělají společnost 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Ve výbavě nechybí podpora Bluetooth 5.0, baterie s kapacitou 2900 mAh nebo již zmíněná certifikace IP68, která je zárukou odolnosti vůči vodě, prachu či jiným nečistotám.

Tip: Recenze GeForce Now: počítačové hry můžete hrát i na mobilu

Zařízení je vybaveno dvojitým zadním fotoaparátem, přičemž hlavní snímač má rozlišení 12 Mpx, zatímco ten sekundární 2 Mpx. Samozřejmostí je přítomnost LED blesku. A když už se nacházíme na zadní straně telefonu, neměli bychom opomenout čtečku otisků prstů, takže na integraci v displeji tentokrát nedošlo.

xiaomi comet 2

Žralok pro nenáročné?

Prototyp nezapře designovou podobnost se smartphony, které společnost Xiaomi prodává pod značkou Black Shark. S ohledem na výše uvedené specifikace by se mohlo jednat o cenově dostupný herní telefon. V současné době však není jasné, zda se takového zařízení skutečně dočkáme.

Xiaomi Black Shark 2: nadupaný herní smartphone (recenze CZ)

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Pavel Kapoun

    Něco, co má SD710, 4GB RAM, 64GB úložiště a 2900mAh akumulátor, se rozhodně nemůže nazývat herním nástrojem. Je to naprosto podprůměrná konfigurace. Čili telefon vhodný tak maximálně pro hráče teoretiky nebo sociálně slabé, kteří si nemohou dovolit výkonné zařízení, tak mají aspoň design (NIC JINÉHO).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).