Domů » Bleskovky » Po 13 letech opouští Google. Firma podle něj „nedokáže inovovat“

Po 13 letech opouští Google. Firma podle něj „nedokáže inovovat“

Softwarového giganta Google opustil po třinácti letech jeden z jeho inženýrů – Steve Yegge. Jeho odchod způsobil syndrom vyhoření, nikoli však jeho samotného, nýbrž jeho zaměstnavatele – Google. Ten se ve svém blogovém příspěvku rozpovídal a obvinil Google z toho, že „málo inovuje“ a je „konzervativní“. Příčinou toho, že Google už není motorem inovací, je podle Yeggeho vnitřní politika a arogance. Google se podle něj příliš zaměřuje na konkurenci místo toho, aby se zaměřoval na zákazníka.

„Můžete se podívat na celé portfolio Googlu za poslední dekádu, ve kterém najdete téměř výhradně kopie konkurenčních produktů a služeb: Google+ (Facebook), Google Cloud (AWS), Google Home (Amazon Echo), Allo (WhatsApp), Android Instant Apps (Facebook, WeChat), Google Assistant (Apple/Siri) a tak dále,“ napsal ve svém blogovém příspěvku.

Yegge má s Googlem poněkud problematický vztah. V roce 2011 omylem zveřejnil na svém Google+ účtu ne zrovna lichotivý příspěvek, který neměl být určen pro veřejnost. Nicméně i tak přiznává, že se jedná „o jedno z nejlepších míst na světě, kde můžete pracovat.“ I přes jistou hořkost ovšem Yegge udeřil hřebíček na hlavičku. Nelze totiž popřít, že Google v posledních letech inovuje mnohem méně než ve svých začátcích.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments