Domů » Bleskovky » Po 13 letech opouští Google. Firma podle něj „nedokáže inovovat“

Po 13 letech opouští Google. Firma podle něj „nedokáže inovovat“

Softwarového giganta Google opustil po třinácti letech jeden z jeho inženýrů – Steve Yegge. Jeho odchod způsobil syndrom vyhoření, nikoli však jeho samotného, nýbrž jeho zaměstnavatele – Google. Ten se ve svém blogovém příspěvku rozpovídal a obvinil Google z toho, že „málo inovuje“ a je „konzervativní“. Příčinou toho, že Google už není motorem inovací, je podle Yeggeho vnitřní politika a arogance. Google se podle něj příliš zaměřuje na konkurenci místo toho, aby se zaměřoval na zákazníka.

„Můžete se podívat na celé portfolio Googlu za poslední dekádu, ve kterém najdete téměř výhradně kopie konkurenčních produktů a služeb: Google+ (Facebook), Google Cloud (AWS), Google Home (Amazon Echo), Allo (WhatsApp), Android Instant Apps (Facebook, WeChat), Google Assistant (Apple/Siri) a tak dále,“ napsal ve svém blogovém příspěvku.

Yegge má s Googlem poněkud problematický vztah. V roce 2011 omylem zveřejnil na svém Google+ účtu ne zrovna lichotivý příspěvek, který neměl být určen pro veřejnost. Nicméně i tak přiznává, že se jedná „o jedno z nejlepších míst na světě, kde můžete pracovat.“ I přes jistou hořkost ovšem Yegge udeřil hřebíček na hlavičku. Nelze totiž popřít, že Google v posledních letech inovuje mnohem méně než ve svých začátcích.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. Google se hlavně moc zaměřuje na reklamy. Zákazník je nezajímá

  • Nesmysl. Hodně toho jistě spolyká AI, autonomie, vyhledávací algoritmy. Reklamy si jedou stále to samé.
   Faktem je, že do praxe převést něco nového se Google moc nedaří, od služeb, přes OS po HW.

 2. Marek Studnicka

  Je to sice kapka v moři,odchází jeden zaměstnanec z celého velkého týmu,ale je to významný odborník a jeho kritika je jistě na místě a má své důvody.Zachoval se jako gentleman,nebot přesto,že Google kritizuje,doporučuje v něm pracovat a on se rozhodně neztratí.

 3. hello Apple :D

 4. a google asistent porad u nas nemame, ne na zakaznika se kasle.

  • ne, kasle se na zaostaly zeme 3tiho sveta, tady v UK funguje G-assistant bez problemu :)

 5. Nedovedu si představit, že názor jednoho pracovníka se stane zákonem pro inovace Google. Takto to nefunguje. Je možné podat návrh na zlepšení, ale to musí projít připomínkovým řízením, kde se zvažují všechny vazby k danému tématu a dělají to odborníci různých oborů, nepochybuji o tom, že jsou stejně dobří jako tento pracovník. Otázkou je: cíl firmy, rozvoj firmy a možnosti realizace v současné době a s tím související finanční zajištění. Víte o tom, že řada současných výrobků byla připravena do prodeje již před několika lety a na trhu jsou až nyní.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).