Plnohodnotný remake dostane i Resident Evil 4. Máme první záběry i datum vydání

resident evil 4

Přibližně třicetiminutová prezentace State of Play od PlayStationu nabídla mimo jiné pohled na chystané hry od vývojářů třetích stran. Jedním z největších překvapení bylo oficiální oznámení netrpělivě vyhlížené předělávky Resident Evil 4 formou vydatné porce záběrů i s konkrétním datem vydání, jež bylo stanoveno na 24. března příštího roku.

Resident Evil 4 - State of Play June 2022 Announcement Trailer | PS5 Games

Známý příběh v novém kabátu

„Chceme vytvořit důvěrně známý zážitek, který bude zároveň působit svěžím dojmem,“ říkají zástupci společnosti Capcom, která tak nadále pokračuje v předělávkách klasických dílů slavné hororové série. Docílit toho chtějí přepracováním příběhu, aniž by se z něj vytratila jeho podstata a původní vyznění. Zásadní změny lze očekávat v grafickém zpracování i v ovládacím schématu, poplatným současným standardům.star wars jedi survivor cal kastisNepřehlédněte

Star Wars Jedi: Survivor bude o holém přežití jednoho z posledních rytířů Jedi. Sledujte první ukázku

Přesvědčivé strašení

Plnohodnotný remake čtvrtého dílu vzniká pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Společnost Capcom dále uvedla, že hra bude obsahovat určitou formu podpory pro nadcházející iteraci PlayStation VR. Nezůstalo však pouze u předělávky čtvrtého dílu – ke slovu se dostal také loňský Resident Evil Village, který se prezentoval krátkou upoutávkou z chystané verze rovněž pro očekávanou virtuální realitu od Sony.

Resident Evil Village - PlayStation VR2 Teaser Trailer

Dosud poslední předělávkou je Resident Evil 3 z roku 2020, kterému však část fanoušků vyčítala slabší závěrečnou pasáž. Nezbývá tak než doufat, že tentokrát nás čeká pořádný děsivý zážitek od začátku do konce.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku