TOPlist

Platforma Windows Phone láká stále více vývojářů

Společnost Appcelerator, která pomáhá původním webovým vývojářům vytvářet aplikace pro chytré telefony, tablety a desktopové systémy, ve své listopadové zprávě zveřejnila statistiku popularity mobilních platforem mezi svými klienty. Windows Phone v ní sice zatím ztrácí na vedoucí dvojku iOS a Android, jeho prestiž ale neustále roste. Potvrzuje to i fakt, že se mu v tomto žebříčku podařilo přeskočit dosud třetí platformu BlackBerry od společnosti RIM.

-

Za vzrůstajícím zájmem o mobilní Windows stojí jistě záříjová aktualizace na verzi 7.5 (Mango), která nejenže vývojářům otevřela nové možnosti zásahu do systému a tím i umožnila tvorbu pokročilejších a zajímavějších aplikací, ale díky novým funkcím a také marketingovým aktivitám Microsoftu přilákala i větší pozornost potenciálních zákazníků. Zajímavým příslibem jsou i nová zařízení od Nokie, která má díky své tradici a také dobrým vztahům s operátory velký potenciál protlačit platformu i k lidem, kteří dosud o Windows Phone neměli třeba ani tušení.

Microsoft si velice dobře uvědomuje důležitost kvalitních her a aplikací pro svoji platformu, proto se snaží vývojářům vycházet vstříc, jak jen může. Pořádá pro ně různé konference a školení, poskytuje jim nástroje pro portaci aplikací z jíných systémů, nabízí jim dokonce i telefony zdarma. Už teď je jeho Marketplace historicky nejrychleji rostoucím obchodem s aplikacemi, pokud bude tento trend pokračovat, můžeme se těšit na tuhé konkurenční boje mezi trojicí nejsilnějších. My jako jejich uživatelé na tom můžeme jedině vydělat.

Zdroj: WPCentral

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku