Sledujte nás na YouTube

Platforma Windows Phone láká stále více vývojářů

Společnost Appcelerator, která pomáhá původním webovým vývojářům vytvářet aplikace pro chytré telefony, tablety a desktopové systémy, ve své listopadové zprávě zveřejnila statistiku popularity mobilních platforem mezi svými klienty. Windows Phone v ní sice zatím ztrácí na vedoucí dvojku iOS a Android, jeho prestiž ale neustále roste. Potvrzuje to i fakt, že se mu v tomto žebříčku podařilo přeskočit dosud třetí platformu BlackBerry od společnosti RIM.

-

Za vzrůstajícím zájmem o mobilní Windows stojí jistě záříjová aktualizace na verzi 7.5 (Mango), která nejenže vývojářům otevřela nové možnosti zásahu do systému a tím i umožnila tvorbu pokročilejších a zajímavějších aplikací, ale díky novým funkcím a také marketingovým aktivitám Microsoftu přilákala i větší pozornost potenciálních zákazníků. Zajímavým příslibem jsou i nová zařízení od Nokie, která má díky své tradici a také dobrým vztahům s operátory velký potenciál protlačit platformu i k lidem, kteří dosud o Windows Phone neměli třeba ani tušení.

Microsoft si velice dobře uvědomuje důležitost kvalitních her a aplikací pro svoji platformu, proto se snaží vývojářům vycházet vstříc, jak jen může. Pořádá pro ně různé konference a školení, poskytuje jim nástroje pro portaci aplikací z jíných systémů, nabízí jim dokonce i telefony zdarma. Už teď je jeho Marketplace historicky nejrychleji rostoucím obchodem s aplikacemi, pokud bude tento trend pokračovat, můžeme se těšit na tuhé konkurenční boje mezi trojicí nejsilnějších. My jako jejich uživatelé na tom můžeme jedině vydělat.

Zdroj: WPCentral

Miroslav Havlíček

4 komentáře

 1. mimonaut (neregistrovaný)

  to je super.. kvalitních aplikací není nikdy dost a myslím, že na wp zatím spíš málo..

 2. Paulos (neregistrovaný)

  Ale ten graf je poněkud nepřesný. Kdo to dělal? Kdo uměle přidal Androidím tabletům 10%, zatímco číselně mají míň? :)

 3. Buk (neregistrovaný)

  V originalnim pdf je zajem o WP7 na 28%. Nevim, kde jste vzali tech 38%. Co se tyka her, tak vetsina je jich vytvorena v OpenGL, takze portovani na DirectX muze skoncit jen u toho zajmu.

  • Paulos (neregistrovaný)

   Ještě jednou si prosím přečti celý dotyčný odstavec toho PDFka. 28% vývojářů se velmi zajímá o vývoj na Nokii Lumii a 38% je pak celkový zájem o vývoj na Windows Phone 7. V Evropě dokonce 42%. ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *