Cena:

Pixelbook Go předčasně odhalen: Google neuhlídal vzhled ani parametry

pixelbook go 1

Už příští týden se koná tisková konference Google, která přinese spoustu nového hardwaru. Hlavní slovo budou mít patrně smartphony Pixel, ovšem prakticky jisté je představení i nového počítače Pixelbook Go. Server 9to5google získal exkluzivní materiály, které tento nový počítač odhalují jak v obrázcích, tak v podrobných parametrech.

Exclusive: This is Google Pixelbook Go

Pixelbook Go: netradiční úložná plocha

Pixelbook Go bude notebook s poměrně tradiční nekonvertibilní konstrukcí, který se bude pyšnit dotykovým 13,3″ displejem o rozlišení FullHD nebo 4K (variantně). Počítač dostane hliníkové tělo a velmi netradiční úložnou plochu s jemným žebrováním. Patrně bude zhotovena z nějakého soft-touch materiálu, díky čemuž bude velmi příjemná do ruky, a navíc nebude klouzat po podložkách.

pixelbook go 1

Víko pak bude vyrobeno klasicky z jednoho kusu hliníku, uprostřed se nachází jedno z prototypových log Google. Na obrázcích je k vidění růžová varianta, která patrně bude korespondovat s barvou Pixelu 4 nazvanou „Not Pink“, očekáváme však i jiné barevné varianty.

USB-C s diodou

Po otevření na uživatele vykoukne klávesnice plnohodnotných rozměrů, kterou budou po levé a pravé straně obklopovat hlasité reproduktory, dole pak najdeme rozměrný touchpad. Portovou výbavu zastoupí dvojice USB-C portů (každý s doprovodnou diodou) a sluchátkový jack, bezdrátově se počítač spojí pomocí Wi-Fi a Bluetooth.

pixelbook go 7

Co se týče hardwarové konfigurace, vybrat by si měl každý. Pixelbook Go by měl být nabízen s procesory Intel Core m3, i5 a i7 s 8 nebo 16 GB RAM. Vnitřní úložiště bude mít kapacitu 64, 128 nebo 256 GB. K dispozici bude i bezpečnostní čip Titan C, avšak zatím není jasné, jak to bude s biometrickou autentizací – čtečka otisků prstů evidentně přítomná není a přítomnost pokročilého rozpoznávání obličeje také zmíněna není; pouze 2Mpx webkamera schopná natáčet Full HD video při 60 fps.

Pixelbook Go bude představen společně s dalším hardwarem příští týden 15. října na tiskové konferenci, která se uskuteční v New Yorku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.