Domů » Bleskovky » Pixel Watch: první hodinky od Google by mohly být vybaveny fotoaparátem

Pixel Watch: první hodinky od Google by mohly být vybaveny fotoaparátem

Již nějaký čas se spekuluje, že Google představí své první hodinky běžící na platformě Wear OS. Mělo by se jednat o referenční zařízení, které by mohlo přivést nazpět ostatní výrobce; ti totiž s oblibou vsází na své vlastní platformy a Wear OS obcházejí. Jak by mohly první hodinky z dílny Google vypadat?

pixel watch

Kruhové hodinky s fotoaparátem uprostřed displeje

Na tuto otázku odpovídá patent, který byl zveřejněn 27. srpna v databázi USPTO. Je v něm několik náčrtků, podle nichž Google přemýšlí o hybridních hodinkách s analogovým ciferníkem, nad který by byl umístěn patrně poloprůhledný displej. Zobrazovač by měl být uprostřed narušen kruhovým otvorem pro fotoaparát; patent se ostatně jmenuje Camera Watch. Fotoaparát zatím žádné hodinky od renomovaného výrobce nemají, uprostřed displeje by ale dával smysl snad jen při videohovorech.

pixel watch 2

Nutno podotknout, že Google si tuto patentovou přihlášku podal už v roce 2017, od té doby technologie pokročila, a je tak vysoce pravděpodobné, že případné Pixel Watch budou vypadat odlišně. Jestli tedy vůbec dorazí, poslední restrukturalizaci hardwarové divize nepřežily tablety a přestože smartphony Pixel unikají jako na běžícím páse, o hodinkách s logem Google nemáme zatím žádné podpultové informace; pouze dva roky starou patentovou přihlášku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments