Domů » Bleskovky » Pixel Watch: první hodinky od Google by mohly být vybaveny fotoaparátem

Pixel Watch: první hodinky od Google by mohly být vybaveny fotoaparátem

Již nějaký čas se spekuluje, že Google představí své první hodinky běžící na platformě Wear OS. Mělo by se jednat o referenční zařízení, které by mohlo přivést nazpět ostatní výrobce; ti totiž s oblibou vsází na své vlastní platformy a Wear OS obcházejí. Jak by mohly první hodinky z dílny Google vypadat?

pixel watch

Kruhové hodinky s fotoaparátem uprostřed displeje

Na tuto otázku odpovídá patent, který byl zveřejněn 27. srpna v databázi USPTO. Je v něm několik náčrtků, podle nichž Google přemýšlí o hybridních hodinkách s analogovým ciferníkem, nad který by byl umístěn patrně poloprůhledný displej. Zobrazovač by měl být uprostřed narušen kruhovým otvorem pro fotoaparát; patent se ostatně jmenuje Camera Watch. Fotoaparát zatím žádné hodinky od renomovaného výrobce nemají, uprostřed displeje by ale dával smysl snad jen při videohovorech.

pixel watch 2

Nutno podotknout, že Google si tuto patentovou přihlášku podal už v roce 2017, od té doby technologie pokročila, a je tak vysoce pravděpodobné, že případné Pixel Watch budou vypadat odlišně. Jestli tedy vůbec dorazí, poslední restrukturalizaci hardwarové divize nepřežily tablety a přestože smartphony Pixel unikají jako na běžícím páse, o hodinkách s logem Google nemáme zatím žádné podpultové informace; pouze dva roky starou patentovou přihlášku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Teda, kdo zakoupí takové hodinky od Google, má ode mě osobního bludišťáka za odvahu.
  Jak koukám na aktuální stav a schopnosti Google doladit software okrajového zařízení, mám problém uvěřit, že toto dopadne jinak než totální průser.

 2. To je tedy dost nesmyslný koncept :-(

  To nemohou udělat pořádné normální hodinky?

  Nejmodernější „wear“ procesor, dostatek RAM (prostě aby to nelagovalo, jak moje Huawei Watch 1.generace), kvalitní (a co největší) displej bez okrajů – klidně i obdélníkový, v kulatém (kromě pochybného designu) nevidím praktický smysl.
  Plná sada moderních technologií (NFC, GPS, LTE, EKG … a co takhle měřič okysličení a krevního tlaku?!).
  Na cenu nehleďte (levné hodinky dobře zvládá Xiaomi a další). S Huawei Watch už žiju víc jak 3 roky, takže když nové budou stát třeba 15k a zase mi vydrží 3 roky, tak to je OK.

  Ale prostě dnes někdo, kdo má HuaWatch 1.gen, stále nemá za co je vyměnit (protože změn a vylepšení za ta léta moc nepřibylo) :-(

  Soudruzi, jestli nevíte jak na to, koukněte se k Applu. Jak jejich produkty nemusím, v hodinkách vám utekli o míle.

  • Xiaomi se činí:
   [odkaz]

   Tak se to má dělat.
   Kdybych netrval na otevřeném OS, je docela jasno (a za pár korun) :-(

  • Jestli je podmínkou WearOS a nevadí nepřítomnost LTE a EKG, tak asi Fossil 5. generace [odkaz]

   • Diky, ale me to projde jako moc mala zmena oproti HuaWatch.
    Za tech X let bych opravdu cekal neco zasadnejsiho :-(

   • Neříkám, že je to změna. Ono obecně se smartwatch tohodle typu nikam moc nepohly. Ukazují čas, notifikace, mají čidlo tepu, NFC, GPS, akcelerometr. A když se nějaké funkce přidaly, např. LTE, tak jde výdrž úplně do kytek.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).