Domů » Bleskovky » Pixel 4 a 4 XL: aplikace Google Camera odhaluje nové funkce fotoaparátů

Pixel 4 a 4 XL: aplikace Google Camera odhaluje nové funkce fotoaparátů

Zhruba za měsíc dojde k premiéře smartphonů Google Pixel 4 a 4 XL. Jejich vzhled i výbava již nějakou dobu kolují internetem, jako vždy nebudou hlavním benefitem těchto telefonů dechberoucí papírové parametry, ale především souznění hardwaru, softwaru a umělé inteligence.

pixel 4 2

Letošní Pixely vůbec poprvé dostanou hlavní fotoaparát s více čočkami, kromě klasické kamerky se máme dočkat i sekundárního snímače s teleobjektivem. Tato sestava přidá nejen schopnost pořizovat snímky s bezztrátovým přiblížením, Google navíc přidá některé softwarové novinky. Některé z nich odhaluje rozborka APK výchozí fotoaplikace, kterou provedli členové komunitního serveru XDA-Developers.

Kouč fotografování a režim pro focení noční oblohy

Aplikace dostane pozměněné rozhraní a několik nových funkcí:

  • Camera coaching – tato funkce bude poskytovat rady, jak pořizovat lepší fotografie za pomoci různých režimů.
  • Motion mode – umožní natáčet video se zaostřením na pohybující se objekt, zatímco objekty v pozadí zůstanou rozmazané
  • Astrophotography – umožní fotografovat noční oblohu, což je disciplína, ve které drtivá většina současných smartphonů selhává

Majitelé nových Pixelů se také dočkají živého HDR a možnosti manuálního nastavení funkce HDR+. Nebude chybět ani funkce ukládání selfies ve stejné orientaci, jaká byla k vidění v hledáčku, audio zoom, rychlejší Night Sight (i pro starší Pixely) a funkce měření vzdálenosti poháněná platformou ARCore.

google camera

Premiéra nových Pixelů se patrně odehraje 15. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

I Applu došlo, že telefoto je využitelností pitomost proti ultrawide, ale ne Google to tam prostě nacpe do Pixelu 4 … ach jo.
Pixely se tento rok budou muset opravdu hodně snažit – ne aby neudělali tradičně něco blbě, ale aby byly mezi konkurencí alespoň minimálně zajímavou volbou.
Čím víc se to blíží, tím víc předpokládám další průser :-/

orgasmic
Uživatel
orgasmic

Stačí se podívat na ty hnusné rámy a rázen je hotovo :D

QNX
Anonym
QNX

Určite to bude zase najlepšie fotiaci telefón na trhu a to je veľké plus.
Ja nejdem predikovať čo ako kedy.. počkám si až na predstavenie. SW je známy vzhľad tiež ono dneska už viac menej nič wau mobily neprinášajú už je to len navyšovanie výkonu a zlepšovanie foťáku + prídružné funkcie ako lepší bluteooth, lepšie wifi 5G atď..

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Otázka je, jestli někoho budou tankovat dobré fotky z jednoho senzoru vs. konkurence, která umí fotit v 95% kvalitě z více čoček + do teď byly Pixely nejhorší telefony pro nahrávání videa, snad se to s novou generací změní.
U Pixelu 3a se dají, díky ceně, nedodělky tolerovat, u Pixelu 4 určitě nebude nikdo shovívavý.

uni
Uživatel
uni

Nemůže to být velké plus, když rozdíly mezi top 10 telefony v kvalitě jsou měřitelné, v laboratoři….
Zato co pozná každý hned na první dobrou je, že je fotoaparát svou koncepcí méně univerzální a tedy užitečný než u jiných…

Tomáš Holec
Uživatel
Tomáš Holec

Těším se moc! Mám Pixel 3. Nepotřebuju srovnani nějakých geeku v laborace. Já fotím už 30 let. Proto vím, že Pixel 3 má úžasný foťák. Asijské telefony fotky zruinuji preostrenim. Zejména vynasený Huawei. Též mají nevhodné tónování. Ani podání barev u Samsungu mi nevyhovuje. Na Pixel jsem prostě zíral. Širokoúhlý objektiv je nejtěžší disciplína. Hodně trpí kvalitou. Nejhorší co může výrobce udělat je kombinace malosirokouhleho hlavního kvalitního foťáku a nekvalitního ultraširokáče. Případ třeba LG30. To se pak nedá vyfotit nic!! Teleobjektiv a o optimálně široký základní objektiv je dostačující. Témat na ultrasirokáč zase tolik není krajinné fotky, kde je třeba… Číst vice »