Domů » Bleskovky » Pixel 4 a 4 XL: aplikace Google Camera odhaluje nové funkce fotoaparátů

Pixel 4 a 4 XL: aplikace Google Camera odhaluje nové funkce fotoaparátů

Zhruba za měsíc dojde k premiéře smartphonů Google Pixel 4 a 4 XL. Jejich vzhled i výbava již nějakou dobu kolují internetem, jako vždy nebudou hlavním benefitem těchto telefonů dechberoucí papírové parametry, ale především souznění hardwaru, softwaru a umělé inteligence.

pixel 4 2

Letošní Pixely vůbec poprvé dostanou hlavní fotoaparát s více čočkami, kromě klasické kamerky se máme dočkat i sekundárního snímače s teleobjektivem. Tato sestava přidá nejen schopnost pořizovat snímky s bezztrátovým přiblížením, Google navíc přidá některé softwarové novinky. Některé z nich odhaluje rozborka APK výchozí fotoaplikace, kterou provedli členové komunitního serveru XDA-Developers.

Kouč fotografování a režim pro focení noční oblohy

Aplikace dostane pozměněné rozhraní a několik nových funkcí:

  • Camera coaching – tato funkce bude poskytovat rady, jak pořizovat lepší fotografie za pomoci různých režimů.
  • Motion mode – umožní natáčet video se zaostřením na pohybující se objekt, zatímco objekty v pozadí zůstanou rozmazané
  • Astrophotography – umožní fotografovat noční oblohu, což je disciplína, ve které drtivá většina současných smartphonů selhává

Majitelé nových Pixelů se také dočkají živého HDR a možnosti manuálního nastavení funkce HDR+. Nebude chybět ani funkce ukládání selfies ve stejné orientaci, jaká byla k vidění v hledáčku, audio zoom, rychlejší Night Sight (i pro starší Pixely) a funkce měření vzdálenosti poháněná platformou ARCore.

google camera

Premiéra nových Pixelů se patrně odehraje 15. října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments