Pivníček: Windows Phone aplikace kritickým pohledem Marka Hajna

Pivaři pozor, máme pro vás užitečného pomocníka pro časy strávené ve vaší oblíbené hospodě. Už žádné dohady o tom, kolik platíte piv.

Myšlenka dnešní testované aplikace je jednoduše geniální. Proč? Dovolím si převzít popis přímo z aplikace. „…jako pomocníka všem milovníkům piva, kteří mají problém si zapamatovat počet vypitých piv a vždy u placení přemýšlejí, kolik jich vlastně bylo…“

A co si budeme povídat, po třech pivech se nad placením přemýšlí jinak než po deseti. Takže…

blank 

Přijdu do hospody/restaurace/baru/nálevny/aj., sednu si, ve svém Windows Phone telefonu zapnu aplikaci Pivníček, objednám si první chlazené a až mi ho přinesou, kliknu na velký červený čtverec na displeji telefonu. Objeví se velká jednička a já se mohu nerušeně oddávat lahodnému moku a konverzaci se spolustolovníky. Možná se ptáte, proč je červený čtverec tak velký. Pochopíte po pěti a více pivech. Trefit se palcem na displej přestává být sranda :-)

A tak to pokračuje dál při každém dalším objednaném pivu. Dokud se trefíte palcem na červený čtverec a nezapomínáte, máte přehled o tom, kolik jste toho vypili.

Aplikace ve své první verzi byla velmi jednoduchá a uměla jen piva přičítat. Po updatu už umí kromě celkového vynulování čítače i „odebrat“ jedno pivo. To když se náhodou uklepnete.

blank 

No a to je v podstatě celé. Jednoduché, účelné, praktické a zdarma. Co víc k tomu říct? Snad jen to, co mi v aplikaci chybí, ačkoli nejsem žádný pivař.

Dovedu si představit, že Pivníček bude umět zadat i cenu piva, které popíjím, a bude mi počítat útratu. Ano, málokdy si dám jen pivo, většinou si dám něco k němu. Teoreticky by tedy do útraty mohl umět přidat další položky, ale není to nezbytně nutné.

Stejně tak bych si dovedl představit jakousi historii vypitých piv. To abych měl přehled, za jak dlouho ze mě bude notorik, případně abych se mohl trumfovat s kamarády :-)

Možnost sdílení na sociální sítě? Proč ne, i když…

No a nakonec možnost uložení oblíbených hospod a k nim oblíbených druhů piva, včetně aktuálních cen. To už je ale třešnička na dortu.

-

Celkově tedy nemám Pivníčku co vytknout. Je to jednoduchá a povedená aplikace, která našla díru na trhu a staví na dobré myšlence. Autor Tomáš Kápl si zaslouží palec nahoru a zároveň náměty na další vylepšení svého počinu. Co si myslíte vy? Co byste do aplikace doplnili? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Autor článku blank
Marek Hajn
Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné „everything Apple“ nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

Kapitoly článku