Domů » Články » Pivníček: Windows Phone aplikace kritickým pohledem Marka Hajna

Pivníček: Windows Phone aplikace kritickým pohledem Marka Hajna

Pivaři pozor, máme pro vás užitečného pomocníka pro časy strávené ve vaší oblíbené hospodě. Už žádné dohady o tom, kolik platíte piv.

Myšlenka dnešní testované aplikace je jednoduše geniální. Proč? Dovolím si převzít popis přímo z aplikace. „…jako pomocníka všem milovníkům piva, kteří mají problém si zapamatovat počet vypitých piv a vždy u placení přemýšlejí, kolik jich vlastně bylo…“

A co si budeme povídat, po třech pivech se nad placením přemýšlí jinak než po deseti. Takže…

 

Přijdu do hospody/restaurace/baru/nálevny/aj., sednu si, ve svém Windows Phone telefonu zapnu aplikaci Pivníček, objednám si první chlazené a až mi ho přinesou, kliknu na velký červený čtverec na displeji telefonu. Objeví se velká jednička a já se mohu nerušeně oddávat lahodnému moku a konverzaci se spolustolovníky. Možná se ptáte, proč je červený čtverec tak velký. Pochopíte po pěti a více pivech. Trefit se palcem na displej přestává být sranda :-)

A tak to pokračuje dál při každém dalším objednaném pivu. Dokud se trefíte palcem na červený čtverec a nezapomínáte, máte přehled o tom, kolik jste toho vypili.

Aplikace ve své první verzi byla velmi jednoduchá a uměla jen piva přičítat. Po updatu už umí kromě celkového vynulování čítače i „odebrat“ jedno pivo. To když se náhodou uklepnete.

 

No a to je v podstatě celé. Jednoduché, účelné, praktické a zdarma. Co víc k tomu říct? Snad jen to, co mi v aplikaci chybí, ačkoli nejsem žádný pivař.

Dovedu si představit, že Pivníček bude umět zadat i cenu piva, které popíjím, a bude mi počítat útratu. Ano, málokdy si dám jen pivo, většinou si dám něco k němu. Teoreticky by tedy do útraty mohl umět přidat další položky, ale není to nezbytně nutné.

Stejně tak bych si dovedl představit jakousi historii vypitých piv. To abych měl přehled, za jak dlouho ze mě bude notorik, případně abych se mohl trumfovat s kamarády :-)

Možnost sdílení na sociální sítě? Proč ne, i když…

No a nakonec možnost uložení oblíbených hospod a k nim oblíbených druhů piva, včetně aktuálních cen. To už je ale třešnička na dortu.

-

Celkově tedy nemám Pivníčku co vytknout. Je to jednoduchá a povedená aplikace, která našla díru na trhu a staví na dobré myšlence. Autor Tomáš Kápl si zaslouží palec nahoru a zároveň náměty na další vylepšení svého počinu. Co si myslíte vy? Co byste do aplikace doplnili? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Marek Hajn

Nadšenec a občas early adopter. Recenzent praktik a analytik teoretik. Současné "everything Apple" nebylo vždy, nemusí být navždy a neznamená, že ostatním platformám jsou dveře zavřené. Naopak. Je potřeba si hrát a zkoušet novinky.

15 komentářů

 1. Díky za článek o Pivníčku, Marku. Všechny tebou zmiňované chybějící věci jsou v plánu a ještě jsi nezmínil živou dlaždici. Toto chci do aplikace přidat co nejdříve po státnicích. A pokud někdo má cokoliv k aplikaci, tak pište buď sebo nebo raději přímo do fóra – [odkaz]

 2. Esaras (neregistrovaný)

  Jista chyba mereni zde ale nastat muze…kdo si v zapalu diskuse po 10ti pivech vpomene, ze ma nekde tuknout na mobil, navic pak uz kolikrat ani nezaregistruju, ze mi bylo doneseno nove pivo :D. Proste mam pred sebou sklenici piva, tak piju :D.

 3. ruprt (neregistrovaný)

  hodila by se k tomu určitě možnost odlišit velký/malý piva. Nicméně mít to zaměřený pouze na piva, to už si rovnou můžu do Poznámek dělat čárky:)) Takže možnost výběr ze seznamu panáků+jejich počítadlo by nebyla k zahození…

 4. marko (neregistrovaný)

  zaujimalo by ma : ma nejaku vyhodu pre vyvojara app zdarma? Alebo je to ako vytvaranie fanusikovskeho webu len tak zo zaluby

  • Za sebe mohu říci, že vytvářím aplikace, které mi v něčem pomohou, vyřeší problém. Takže primárně je píši pro sebe a pokud se hodí jiným, tak z toho mám radost. Dokud jsem student, nemusím za publikování platit a tak podobně jednoduché aplikace nebudu zpoplatňovat.

 5. Karel (neregistrovaný)

  Také by se hodilo časové údaje k jednotlivým pivům, dá se pak sledovat „rychlost pití“ a lehce odlišit klik 2x za sebou omylem :-)

 6. Už se jednou hodila, díky :)

 7. Do samovýčepu ideální app :D

 8. Jan K. (neregistrovaný)

  Když tady čtu ty podněty, moc se mi to začíná zamlouvat. Můj skromný návrh je takový, že bych aplikaci nakonec neomezoval jen na užití v hospodě. Kdyby se dala užít pro vytváření statistik (průměrná spotřeba v litrech denně, mesíčně, ročně; nějaký ten graf apod.) v pití piva obecně, tj. i domácí konzumace, bylo by to boží!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).