Domů » Bleskovky » Photoshop slaví 30 let. Verze pro iPad dostává nové funkce známé z počítačů

Photoshop slaví 30 let. Verze pro iPad dostává nové funkce známé z počítačů

Je to neuvěřitelné, ale populární grafický program Adobe Photoshop už je s námi 30 let. Od svého vzniku v roce 1990 ušel obrovský kus cesty, nabalil na sebe spoustu nových funkcí a jeho název se stal synonymem pro úpravu digitálních fotografií. K oslavě výročí společnost Adobe připravila několik nových funkcí, přičemž některé z nich přistály na loňské verzi aplikace pro iPad.

photoshop

Photoshop pro iPad zpočátku trpěl velkým nedostatkem funkcí známých z počítačové verze, Adobe je postupně přidává. Aktuálně byly přidány nové možnosti nastavení písma či funkce inteligentní selekce objektů. Ta umí v obrázku detekovat jednotlivé objekty jejich prostým obtažením a následně s nimi pracovat, např. měnit barvu.

Tmavý režim pro macOS

Adobe přidalo nové funkce i do počítačových verzí Photoshopu, mezi nimi je přidávání bokeh efektu rozostřením vybraných objektů v různých vzdálenostech, nebo automatické vyplnění prostoru v závislosti na kontextu. Aplikace pro macOS Catalina se navíc dočkala podpory tmavého tématu.

dark

Photoshop pro Windows i Mac pak má být s novou aktualizací ještě plynulejší, zejména při posouvání a zoomování obrazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Arakyn
Anonym
Arakyn
Offline

tak to je slušný. až po přečtení tohohle článku jsem si uvědomil, jak dlouho už taky vlastně PS používám. Na PC je to téměř 15 let :)