TOPlist

Phone Genius: Další zajímavá alternativa ke správci kontaktů a telefonní aplikaci

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Phone Genius: Další zajímavá alternativa ke správci kontaktů a telefonní aplikaciNepříliš známá vývojářská společnost společnost Panoramic Software vydala nový software Phone Genius, který se interně dělí na celkem tři aplikace. Celý balík dokáže spolehlivě nahradit klasického správce kontaktů, historii hovorů a přidává i několik vlastních řešení, která vám usnadní používání vašeho komunikátoru. Součástí je také plugin na obrazovku Dnes, přes kterého můžete přistupovat k oblíbeným kontaktům, textovým zprávám nebo třeba e-mailům. Ve všech nabídkách můžete pro listování využívat pohybových gest a kinetického skrolování. Zcela netradičně výrobce nabízí k zakoupení kompletní balík, který se skládá z programů Contacts Genius, Call Genius a AreaCode Genius, ale v případě potřeby si lze vybrané produkty zakoupit jednotlivě, fungují totiž zcela nezávisle na sobě.

Contacts Genius
Správců kontaktů pro Windows Mobile existuje celá řada, Contacts Genius se od nich ale přesto trochu liší. Kromě základních nabídek, pěkně zpracované historie a seznamu oblíbených kontaktů zde najdeme i několik zajímavých nápadů navíc. Tak například seznamy oblíbených kontaktů můžete mít hned dva, jeden pro přátele a druhý pro pracovní položky. Jednotlivá jména navíc v matici můžete přesouvat “Drag and drop” způsobem, kdy stačí ikonku (obrázek kontaktu) chytnout a přetáhnout ji na požadované místo.

---
Obrazovka aktivního hovoru; seznam oblíbených kontaktů; všechny kontakty

V historii vidíte nejen hovory, ale také textovou konverzaci (SMS zprávy), což je opět velmi zajímavé vylepšení. Nastavení aplikace je také poměrně rozsáhlé a v případě potřeby je možné chování většiny nabídek a funkcí upravit podle svých potřeb. K dispozici je rovněž šest barevných schémat, do kterých můžete aplikaci převléknout.

---
Detail kontaktu; historie hovorů; nastavení programu

Call Genius
Tato komponenta nahrazuje výchozí obrazovku, která se zobrazuje při příchozím nebo aktivním hovoru. Dále k ní patří jednoduchý plugin na obrazovku Dnes, přes který můžete přistupovat ke kontaktům, e-mailům, textovým zprávám, hlasovému záznamníku či historii hovorů. Poměrně snadno si přes obrazovku Dnes můžete měnit i vyzváněcí profily.
Plugin zabere poměrně velkou část displeje, jeho součástí jsou totiž i dostatečně velké hodiny a lišta, ve které se zobrazuje 5 kontaktů z nabídky oblíbené. Také Phone Genius nabízí několik možností konfigurace a nastavení.

---
Výběr kontaktu; plugin na obrazovku dnes a změna vyzváněcího profilu


AreaCode Genius
Poslední z řady “genius” aplikací je AreaCode. Jde o poměrně zajímavou aplikaci, která na obrazovce telefonního hovoru zobrazuje obrázek zeměkoule, pod kterým se dále zobrazí informace o daném státě, ze kterého účastník volá. Pokud máte většinu přátel v kontaktech z České republiky, pravděpodobně pro vás tato funkce nebude až tak užitečná, ale v opačném případě to může být zajímavé.

---
Vyhledávání informací o státě; zobrazení a další konfigurace

Pokud si chcete balík aplikací Phone Genius vyzkoušet, stačí si z oficiální stránky stáhnout trial verzi. Plná verze programu vás přijde na 25 USD a dostupná je pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 5 a vyšší, podle slov výrobce Phone Genius podporuje všechny typy rozlišení displeje, od QVGA po WVGA.

Další alternativy: Sunnysoft Contacts, Resco Contact manager, SPB Mobile Shell

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku