Pět rad pro pohodlný přechod z Windows Phone 7.x na „osmičky“

Plánujete přechod z telefonu s Windows Phone 7.x na novou generaci systému Windows Phone 8? Máme pro vás několik tipů, které vám tuto změnu podstatně usnadní.

Platforma Windows Phone 8 přichází s celou řadou novinek, ale změněny byly i některé stávající funkce a jejich principy. Většině zkušených uživatelů asi přechod nebude činit žádné výraznější potíže, i jim se ale ve spěchu a nadšení může stát, že zapomenou na některé důležité drobnosti. Pojďme si je tedy společně zrekapitulovat.

1. Zálohujte!

Pro někoho možná klišé, zkušenosti a internetové diskuze ale ukazují, že spousta uživatelů stále zapomíná zálohovat. Když si člověk pořídí nový telefon, nezřídka se stává, že v nadšení pouze vymění SIM kartu a své stávající zařízení odloží, prodá, nebo někomu daruje a už si na něj kolikrát ani nevzpomene. Teprve časem si při hledání nějakého kontaktu, zprávy nebo fotografie uvědomí, že byly nenávratně ztraceny právě na starém telefonu.

Platforma Windows Phone velkou část těchto starostí řeší za vás. Pokud máte smartphone propojený se svým účtem Microsoft (dříve Windows Live ID) a alespoň občas se s ním připojujete k internetu, vaše kontakty, dokumenty, e-maily i záznamy v kalendáři by měly být bezpečně synchronizované do cloudu. Totéž se ale nemusí týkat pořízených videí a fotografií, proto je třeba před odložením starého telefonu jej naposledy propojit s počítačem a s pomocí programu Zune (případně Mac Connectoru) do něj přetáhnout všechna důležitá data.

2. Připojte se k účtu Microsoft

Nedílnou součástí operačních systémů Windows Phone 7 a 8 jsou některé funkce vázané k vašemu účtu Microsoft. Přihlášení k němu by tedy měla být jedna z prvních věcí, kterou s novým telefonem uděláte. Díky tomu si vaše nové zařízení automaticky stáhne kontakty, e-maily, kalendář, připojí se k sociálním sítím, k vašim souborům na SkyDrive a také k vašemu účtu v herní službě Xbox Live.

 

3. Znovu zálohujte

Hned poté nastavte automatické zálohování. „Osmičky“ jsou v tomto ohledu mnohem dál než předchozí generace, a tak vám při případné ztrátě či poškození telefonu dokáží zachránit i SMS a MMS zprávy, fotografie a videa v plném rozlišení i některá nastavení telefonu včetně stažených aplikací.

4. Synchronizujte s počítačem

Windows Phone 8 už díky podpoře mass storage nevyžadují pro jednoduchý přenos souborů mezi počítačem a telefonem žádný speciální software, jako tomu bylo dříve. Pokud ale chcete využít některé pokročilejší funkce jako synchronizaci playlistů nebo automatický import fotek do PC, bez patřičného programu se neobejdete.

 

Microsoft se logicky snaží tlačit svoji desktopovou platformu Windows 8/RT, a tak jako první nabídl synchronizační nástroj právě pro ni. Nový program ale připravil i pro uživatele Windows 7, starší Zune software si už totiž s Windows Phone 8 neporadí. Bát se nemusí také uživatelé jablečných počítačů, ani na ně v Redmondu nezapomněli.

5. Stáhněte aplikace

Stejně jako například Android nebo iOS umožňuje také platforma Windows Phone opakované stažení zakoupené aplikace, a to i na různá zařízení. Pokud tedy přecházíte mezi okenatými telefony dvou různých generací, určitě se hodí nějaký nástroj na rychlé stažení všech osvědčených programů. Přímo v systému je lze stahovat jednotlivě z obchodu Store, osobně ale preferuji možnost zabrousit na webu WindowsPhone.com do sekce Historie nákupů, ve které najdete všechny vyzkoušené i zakoupené aplikace spojené s vaším účtem Microsoft.

 

Závěr

Těchto pět tipů by vám mělo usnadnit přechod mezi starší a novou generací systému Windows Phone. Máte i vy nějaké rady, které by mohly ostatní zajímat? Nebo se naopak chcete na něco zeptat? Budeme rádi, když nám dáte vědět v diskuzi, případně se podívejte do našeho diskuzního fóra.

Zdroj: WPCentral

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku