Domů » Bleskovky » Pedometer Master pro WP: Multifunkční krokoměr v plné verzi dočasně zdarma

Pedometer Master pro WP: Multifunkční krokoměr v plné verzi dočasně zdarma

Majitelé Lumie 1520 (recenze) mohou pro měření počtu nachozených kroků využívat aplikaci Nokia Motion Monitor (beta), pro jiné Lumie ale bohužel dostupná není. Pro svou Lumii 1020 (recenze) jsem proto hledal vhodnou aplikaci, která by ji zastoupila. Narazil jsem na nástroj Pedometer Master, jehož plná verze je aktuálně ve WP Store zdarma, proto s jejím stažením příliš neotálejte.

 

Aplikace kromě stadnardního měření nachozených kroků nabízí i speciální tréninky, podrobné statistiky, zálohu dat na OneDrive, export zaznamenané trasy do gpx formátu (pro zobrazení například v Google Earth) nebo zobrazení informací na dlaždici. Já v tuto chvíli aplikaci začínám testovat a jsem zvědavý, jak přesná bude a jak hodně bude zatěžovat baterii; naměřené hodnoty budu srovnávat s aplikací S-Health na Samsungu Galaxy S4.

Odkaz na WP katalog

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

13 komentářů

 1. Jan (neregistrovaný)

  Len tak informacne. Na akom principe vlastne taky krokomer funguje ?

 2. Ještě dodávám, že od stejných autorů je momentálně zdarma i aplikace Cycle Master..

  jinak díky za tip na vskutku povedenou aplikaci. Nevěřil bych, co všechno se dá vymyslet na krokoměru :-)

 3. Johny (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jak daná věc funguje. Jak v 1520, tak v ostatních. Zatím všechny chytré telefony, které jsem zkoušel (kromě iP5S zatím), nebyly k ničemu. Neměřili vůbec přesně, kroky spíš odhadovali a navíc, nikdy nedokázal krokoměr běžet inteligentně na pozadí tak, abych o něm nevěděl, byl spuštěný třeba celý den a nevysál celou baterku.

  Poslední telefon snad s kvalitním krokoměrem co jsem viděl byl sony Ericsson W580, kde byl prostě součástí provozu. Telefon počítal kroky bez potřeby spouštět aplikaci a vedl kompletní statistiky, s vynikajícími výsledky. Od té doby jsem nic podobného nezaznamenal a proto by mi docela zajímalo, jak se s tím popasovala Nokia :-)

  • Shealt meri slusne ty jsi asi jiny profik :X

  • Johny (neregistrovaný)

   Chvíli mi trvalo pochopit, co myslíš tim Shealt :D Pokud jde ale o walkin mate u Samsungu, tak to je katastrofa. Takovýhle výsledky zvládne reklamní pedometr za 60 korun. Co je pozitivní, že narozdíl od ostatních dokáže běžet na pozadí, ale to je asi tak všechno co dokáže. Jinak filtrování je naprosto k ho*nu ;-)

 4. Jaky ma krokomer prinos? Tedy, myslim oproti podobnym aplikacim, ktere jen zaznamenavaji trasu.

  • Řekl bych, že úspora energie, protože se poloha nemusí počítat pomocí GPS.

  • Johny (neregistrovaný)

   Těch výhod je několik. Jedna je jak řekl mceza úspora energie, pokud funguje jak má a to, že neni vázaný na GPS a tudíž ani na to, jestli jsi venku. Další je, že počítá kroky, nikoliv vzdálenost, takže pokud máš například povolání, kde je třeba chodit, jako je např. servis v restauraci, krokoměr ti dá daleko lepší představu o tom, kolik toho za den nachodíš. V neposlední řadě to pak je výhoda v tom, že správný krokoměr dokáže počítat tvojí aktivitu celý den. Neustále sleduje kolik kroků prostě uděláš a to aplikace které zaznamenávají trasu nedokáží. Obojí má své výhody a trochu jiné využítí.

  • Johny (neregistrovaný)

   Jinak nejlepší by byla samozřejmě kombinace. V současné době aplikace jako Endomondo nebo Runtastic jsou poněkud k ničemu, protože jejich přepočet aktivity je vázaný na pevný algoritmus, který ve výsledku odpovídá realitě jen velmi hrubě.

   Např. pro runtastic je hlavní veličinou čas, který danou aktivitou strávíš. Takže pokud pujdeš 20 hodin 2 km, spálíš dejme tomu 16 000 kalorii, což je samozřejmě naprostej nesmysl (a naopak, pokud pujdeš rychlochůzí, spálíš zlomek reálné hodnoty). Tohle u dobře fungujícího krokoměru odpadá. Ovšem problém je, že nedokáže zaznamenat trasu a vyhodnotit například převýšení a další data vázaná dejme tomu na mapové podklady a GPS. Takže v současné době bohužel neexistuje nějaké plně funkční řešení.

   Nyní čekám, co připraví u Nike (pravděpodobně? ) spolu s novým chipem od iPhone. A jestli mi někdo odpoví na funkčnost nokií tady pod článkem :D

  • Nokia 1520 s novým snapdragonem, který má úsporný akcelerometr by to s tou nokia aplikací mohla umět na pozadí a dlouho, ale jestli ano, bylo by to přes nějaký hack do systému podobně jako glance screen nebo double tap wake. WP8 totiž akcelerometr na pozadí a dokonce ani pod zamknutou obrazovkou nedovolí používat. Pedometer Master (mimochodem ta aplikace není od Nokie) to „řeší“ tím, že když není aplikace na popředí, používá se GPS a nastavený krok.

   Je ale dost možné, že spolu s novými chipsety s úspornými senzory S400/800 a následující WP8.1 přijde i rozšíření API pro akccelerometr jakosoučást rozšířeného geofencig API.

  • Johny (neregistrovaný)

   Hmm, obávam se, že prostě tyhle řešení nebudou nikdy dostačující, že to bude vždy proprietární řešení využívající akcelerometr, který má jinak užití trochu jiné. Nemyslim si ani, že to pujde u toho iP i když na ten výpočet má samostatný chip. Problem neni podle mě v nedostačující technologii, ale v tom, že by se takovému zařízení musel věnovat samostatný prostor. Ty akcelerometry co se tam teď dávaj jsou dost citlivý na každej drc a já si fakt neumim představit, jak by to dokázalo vyfiltrovat co je krok a co je popostrčení v kapse. Design nokie je v tomhle docela dobrej, protože díky němu relativně lidi akceptují její větší tloušťku, ale pochybuju, že by nechali zabrat místo takto specifickým zařízením jako je navíc třeba kyvadlo. Ale tohle je teda spíš taková moje spekulace, protože netuším, co se dokáže softwarově všechno vyfiltrovat, ovšem z fyzické podstaty věci se mi to moc nezdá. No uvidíme, rozhodě ale v tomhle je ještě sakra dost co dohánět.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).