TOPlist

Pár střípků o Windows Mobile 7 od šéfredaktora serveru Mobile-review.com

O Windows Mobile 7 se v posledních dnech mluví celkem dost, byť se ven ještě nedostal žádný 100% reálný screenshot nebo fotografie prototypu zařízení, na které bychom onen revoluční systém mohli spatřit. Od systému samotného se toho očekává opravdu hodně a spousta uživatelů do něj vkládá velké naděje, tak snad nás Microsoft nezklame. Uznávaný mobilní specialista a především šéfredaktor ruského serveru Mobile-review.com, Eldar Muntazin, už měl tu čest si prototyp komunikátoru s Windows Mobile 7 vyzkoušet, a i když neprozradil nic klíčového, stojí za to si jeho příspěvky z twitteru rozebrat.

První vlnu pozdvižení vyvolal jeho asi 14 dnů starý příspěvek na twitteru, ve kterém napsal, že si právě vyzkoušel přístroj s testovací verzí Windows Mobile 7 a že je škoda, že s tímto systémem nejsou kompatibilní současné aplikace pro Windows Mobile 6.x. V tomto ohledu bych ale byl klidný, protože podle interních informací z Microsoftu by nová verze WM měla být kompatibilní i se staršími programy a tento problém se tedy mohl vázat k tomu, že měl Eldar k dispozici testovací verzi systému. Další zprávy přišly včera, v té první Eldar psal, že si aktuálně vyzkoušel nějaký prototyp telefonu od HTC s Windows Mobile 7, který má 1850 mAh baterii a zatím mu na jedno nabití vydržel necelých 7 hodin. Příspěvek dále obohatil o výraz “desktopový OS v mobilním telefonu, vítejte ve světě Microsoftu”, což by mohlo nenápadně charakterizovat WM7.

V poslední zprávě citoval Evgenije Pavlova z ruské pobočky HTC, který mu sdělil, že WM7 mají v doporučených HW požadavcích uvedené následující položky: 8 GB vnitřní paměti ROM, 1 GHz procesor, 5 MPx fotoaparát, digitální kompas, FM rádio, pohybový senzor a WVGA displej. Do seznamu bych ještě doplnil Wi-Fi a Bluetooth, které se už do 140 znaků dlouhé zprávy na Twitteru nevešly. Příspěvek končí slovy “Launch soon”, což může značit, že HTC toto tajné zařízení představí v Barceloně na Mobile World Congressu. Bude to snad model Obsession (Diamond3) nebo rovnou HD3? Ani na jedno ze zařízení se sice uvedená specifikace přesně nehodí, ale alespoň máme jasno v tom, že se něco konečně chystá a podle střípků s hardwarovými parametry to vypadá, že to nebude žádné ořezávátko, ale pěkně výkonný komunikátor s moderním operačním systémem. Doufám.

-
Jeden z prvních konceptů WM7; jak moc se asi liší od skutečnosti?

Zdroj: WMPowerUser

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku