Domů » Bleskovky » Panasonic Toughpad 4K: 20″ palcový tablet s 4K rozlišením a astronomickou cenou

Panasonic Toughpad 4K: 20″ palcový tablet s 4K rozlišením a astronomickou cenou

Panasonic na veletrh IFA dovezl finální verzi tabletu pro profesionály Toughpad 4K. Ten na první pohled zaujme IPS displejem s ultrajemným rozlišením 3840 x 2560 (poměr stran 15:10) na úhlopříčce dvacet palců. Panel se dále chlubí podporou až deseti doteků a možností ovládání za pomoci speciálního Bluetooth stylusu.

 

V jeho útrobách nalezneme výkonný a zároveň úsporný procesor Intel Core i5 (Hashwell), grafickou kartu GeForce GT 745M, až 8 GB operační paměti a SSD disk s kapacitou 128/256 GB. Konektorovou výbavu zahrnují tři porty USB 3.0, HDMI, slot na SD karty a 3,5mm audio výstup. O dostatečnou výdrž se stará integrovaný akumulátor, která má podle slov výrobce vystačit na zhruba 6 hodin provozu. Panasonic Toughpad 4K běží na operačním systému Windows 8.1 což umožňuje bezproblémovou kompatibilitu se softwarem z firemního sektoru.

   

Cílovou skupinou uživatelů se zřejmě stanou profesionální grafici, architekti, fotografové a digitální umělci. Z toho vychází i doporučená maloobchodní cena 4 509 EUR (zhruba 116 000 Kč bez daně). V úvodu zmíněný stylus schopný rozpoznat sklon a 2048 úrovní přítlaku bude možné dokoupit za částku 280 EUR (zhruba 7 200 Kč). K obchodníkům se má tato novinka dostat ještě do konce letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. iffo (neregistrovaný)

    Nech ti nehrabe. Totalna sleha.

  2. Jo, a za ty prachy si beru rovnou dva !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).