Domů » Bleskovky » Panasonic Toughpad 4K: 20″ palcový tablet s 4K rozlišením a astronomickou cenou

Panasonic Toughpad 4K: 20″ palcový tablet s 4K rozlišením a astronomickou cenou

Panasonic na veletrh IFA dovezl finální verzi tabletu pro profesionály Toughpad 4K. Ten na první pohled zaujme IPS displejem s ultrajemným rozlišením 3840 x 2560 (poměr stran 15:10) na úhlopříčce dvacet palců. Panel se dále chlubí podporou až deseti doteků a možností ovládání za pomoci speciálního Bluetooth stylusu.

 

V jeho útrobách nalezneme výkonný a zároveň úsporný procesor Intel Core i5 (Hashwell), grafickou kartu GeForce GT 745M, až 8 GB operační paměti a SSD disk s kapacitou 128/256 GB. Konektorovou výbavu zahrnují tři porty USB 3.0, HDMI, slot na SD karty a 3,5mm audio výstup. O dostatečnou výdrž se stará integrovaný akumulátor, která má podle slov výrobce vystačit na zhruba 6 hodin provozu. Panasonic Toughpad 4K běží na operačním systému Windows 8.1 což umožňuje bezproblémovou kompatibilitu se softwarem z firemního sektoru.

   

Cílovou skupinou uživatelů se zřejmě stanou profesionální grafici, architekti, fotografové a digitální umělci. Z toho vychází i doporučená maloobchodní cena 4 509 EUR (zhruba 116 000 Kč bez daně). V úvodu zmíněný stylus schopný rozpoznat sklon a 2048 úrovní přítlaku bude možné dokoupit za částku 280 EUR (zhruba 7 200 Kč). K obchodníkům se má tato novinka dostat ještě do konce letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
iffo (neregistrovaný)
Anonym
iffo (neregistrovaný)
Offline

Nech ti nehrabe. Totalna sleha.

Ip Man
Uživatel
Ip Man
Offline

Jo, a za ty prachy si beru rovnou dva !

AVman7 (neregistrovaný)
Anonym
AVman7 (neregistrovaný)
Offline

Na nic jiného se nezmůžeš inteligente!