Domů » Bleskovky » Pamatujete na pana Sponku? Microsoft jej reinkarnuje do podoby emoji

Pamatujete na pana Sponku? Microsoft jej reinkarnuje do podoby emoji

Před hlasovými asistenty Alexou, Siri, Cortanou a Assistantem byl v technologickém světě jeden chytrý pomocník, který si získal takřka legendární status. Pan Sponka v rámci balíku Office radil uživatelům s různými druhy obtíží, na které mohli během tvorby dokumentu narazit. Téměř okamžitě rozdělil uživatele na dva tábory – jedni mu nemohli přijít na jméno, ti druzí si naopak zamilovali jeho roztomilost.

pan sponka clippy microsoft windows office
Pan Sponka se vrátí do balíku Microsoft 365 jako emoji

Nevinný tweet oficiálního účtu Microsoft dal ikonickému společníkovi druhou šanci. „Pokud tento tweet dostane 20 tisíc lajků, nahradíme emoji papírové sponky v balíku Microsoft 365 panem Sponkou,“ stojí v krátkém příspěvku na sociální síti Twitter. Světe div se, v době psaní článku měl onen tweet přes 165 tisíc lajků.

Pan Sponka, v originálu familiárně nazývaný Clippy, se s největší pravděpodobností dočká velkého návratu. Sice nám tentokrát nebude radit, jak správně vytvořit naše dokumenty, ale jeho zvěčnění v podobě emoji je jakožto pocta ikonickému pomocníkovi více než adekvátní. Je možné, že v budoucnosti budeme našim dětem vysvětlovat význam emoji v podobě pana Sponky úplně stejně, jako již dnes vysvětlujeme ikonu diskety.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Já bych chtěl návrat psa. Toho jk byl když se dalo hledat soubor (v XP).
    Velmi roztomilá animace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).