Domů » Bleskovky » Pádný argument pro očkování: v hlavním městě USA za ně dostanete AirPody

Pádný argument pro očkování: v hlavním městě USA za ně dostanete AirPody

Minulý a letošní rok jen máloco poznamenalo více než virus COVID-19. Jeho šíření vyústilo v celosvětovou pandemii, ze které se lidstvo stále ještě nevzpamatovalo. Jednou z cest, jak dostat pandemii pod kontrolu, je očkování. Zatímco v České republice se vláda snaží občany přesvědčit pomocí soutěže o iPhone 12 či tenisky Converse, ve Spojených státech jsou o krok dále.

Free AirPods are being used as a
Výměnou za očkování dostanou děti z hlavního města USA AirPody

Starostka hlavního města USA Washingtonu, D. C. Muriel Bowserová na to šla vcelku přímočaře – každé dítě mezi 12–17 lety, jež se nechá očkovat proti viru COVID-19, dostane zdarma sluchátka AirPods nebo dárkový poukaz v hodnotě 51 dolarů (cca 1 100 korun). Zároveň budou naočkované děti zařazeny do soutěže o studijní stipendium v hodnotě 25 000 dolarů (cca 540 000 korun) nebo iPad se sluchátky. Vše platí pochopitelně pro ty, kteří ještě na očkování nebyli a přijdou v doprovodu rodiče či zákonného zástupce.

Zároveň mohou vyhrát hlavní cenu v podobě štědrého stipendia

Ačkoli data z Johns Hopkins University ukazují, že více než 70 procent obyvatel hlavního města Spojených států je již plně naočkováno, virus se i nadále šíří. Právě proto přistoupila starostka Washingtonu, D. C. k tomuto kroku. Rozdávání sluchátek zdarma ale není nic proti tomu, jak odměny za vakcinaci uchopil guvernér státu Západní Virginie Jim Justice. Ten výměnou za očkování slíbil peníze, náklaďáky, a dokonce také střelné zbraně.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

 1. Osobně proti očkování nic nemám a jsem přesvědčen o tom, že jej potřebujeme. Ale to, co se děje kolem očkování COVID-19 je vyloženě choré.

 2. Tak AirPods bych nechtel ani zadarmo. Tyhle uplatky na tak strasnou nemoc, udajne, jen vyvolavaj dalsi otazniky, proc ten tlak.

 3. Nič v zlom ale vyvaroval by som sa takýmto článkom. Síce je uhorková sezóna ale efekt to bude mat asi opačný.

  • Tak na primitivy co nedokážou pobrat důležitost očkování dárečky dost často zabírají. Kdo má rozum, už je dávno očkovaný. To necelé promile nakažených po dvou dávkách myslím ukazuje dost jasně, že to na tu čínskou sr..ku zabírá.

  • Akurat ma zacina celkom rozculovat, ze darceky pre tych primitivov vo vysledku financujem aj ja.

  • Buď rád, aspoň se lépe ochráníš. Vědci již publikovali studii o tom, že u neočkovaných je vysoké riziko vzniku mutací, na které bude očkování neúčinné.

 4. Bych pockal, az budou nabizet iPhony. Nejdriv tickety na loterii, pak $100, ted Airpody, to uz prece bude jen stupnovat ne?:)

 5. Pane Chroboku, proč musím i na stránkách o technologiích narazit na články o očkování? Nechcete nechat očkovací propagandu Babišovi a věnovat se jen technologiím?

  • Babiš nikoho nezajímá ale mě tohle ve spojení s těmi airpody přijde úsměvný naopak. Navíc o tom psaly snad všechy cz tech weby :) a pan Chrobok jen dělá svou práci, informuje.

 6. Jak padny argument pro ockovani? Ockovat bych se snad mel kvuli vlastnimu zdravi a ne kvuli sluchatkum, ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).