TOPlist

OxygenOS a ColorOS se spojují. Jako první nové prostředí nabídne OnePlus Nord 2

OnePlus Nord 2 recenze

Minulý měsíc nás poměrně překvapila zpráva, že značky OnePlus a Oppo se spojí dohromady. Společně se spojením obou firem rovněž přišla informace týkající se softwarových nadstaveb obou značek. Nový gigant na trhu pochopitelně nehodlá držet obě nadstavby při životě, z čehož logicky vyplývá jejich spojení v jednu.

První vlaštovkou, která spojenou nadstavbu nabídne zákazníkům, je nedávno představený smartphone OnePlus Nord 2. V novinářských materiálech je nadstavba telefonu popsána jako „OxygenOS postavený na Androidu 11/ColorOS 11.3“. Oppo a OnePlus se nicméně stále snaží přijít na to, jak jednotný systém oficiálně prezentovat, neboť tato informace není uvedena na oficiálních webových stránkách ani v jiných marketingových materiálech.

OnePlus Nord 2 5
Spojení OxygenOS a ColorOS se poprvé projevilo u OnePlus Nord 2

I přes spojení nadstaveb OxygenOS a ColorOS lze předpokládat, že nedojde k žádné razantnější změně. Ostatně OxygenOS svou popularitu založil právě na relativně čistém Androidu s rozumnou mírou přidaných funkcí. V OnePlus Nord 2 lze spatřit některé náznaky ColorOS, nicméně celkový zážitek z používání zůstává nezměněn.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku