Domů » Bleskovky » OxygenOS a ColorOS se spojují. Jako první nové prostředí nabídne OnePlus Nord 2

OxygenOS a ColorOS se spojují. Jako první nové prostředí nabídne OnePlus Nord 2

Minulý měsíc nás poměrně překvapila zpráva, že značky OnePlus a Oppo se spojí dohromady. Společně se spojením obou firem rovněž přišla informace týkající se softwarových nadstaveb obou značek. Nový gigant na trhu pochopitelně nehodlá držet obě nadstavby při životě, z čehož logicky vyplývá jejich spojení v jednu.

OnePlus Nord 2 recenze
Se spojením Oppo a OnePlus přichází také sjednocení jejich nadstaveb

První vlaštovkou, která spojenou nadstavbu nabídne zákazníkům, je nedávno představený smartphone OnePlus Nord 2. V novinářských materiálech je nadstavba telefonu popsána jako „OxygenOS postavený na Androidu 11/ColorOS 11.3“. Oppo a OnePlus se nicméně stále snaží přijít na to, jak jednotný systém oficiálně prezentovat, neboť tato informace není uvedena na oficiálních webových stránkách ani v jiných marketingových materiálech.

OnePlus Nord 2 5
Spojení OxygenOS a ColorOS se poprvé projevilo u OnePlus Nord 2

I přes spojení nadstaveb OxygenOS a ColorOS lze předpokládat, že nedojde k žádné razantnější změně. Ostatně OxygenOS svou popularitu založil právě na relativně čistém Androidu s rozumnou mírou přidaných funkcí. V OnePlus Nord 2 lze spatřit některé náznaky ColorOS, nicméně celkový zážitek z používání zůstává nezměněn.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. A bude color os na mém základním nordu?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).