Oura Ring konečně dostává novinku, na kterou jsme čekali několik měsíců

SPo2 Oura Ring

Když Oura před devíti měsíci představila třetí generaci prstenu Oura Ring, mnozí se radovali z přítomnosti senzoru SpO2 pro měření okysličení krve. Bohužel pro tuto funkci chyběl software. Nyní se konečně slibovaná novinka dostává k uživatelům posledního modelu chytrého prstenu.

Měření jmenovaného parametru se stalo velmi užitečným především při sledování kvality spánku. Princip fungování je jednoduchý. Červená LED svítí na naši pokožku a podle množství odraženého světla zpět lze určit hladinu kyslíku v krvi. Oura Ring třetí generace taktéž používá kombinaci červených a infračervených diod. Oproti Apple Watch nebo Samsung Galaxy Watch 4 má ale Oura Ring navrch, protože měření provádí kontinuálně v průběhu celé noci, a ne pouze nahodile.

Spo2 oura ring

Naměřené hodnoty budou uživatelům prezentovány ve formě dvou metrik. Průměrná hladina okysličení pouze procentuálně ukáže, jak se mění v čase. Pravidelnost dýchání sleduje měřitelné propady hladiny, které ukazují frekvenci přerušení spánku v průběhu noci.

Ve výchozím nastavení budou zobrazovány oba údaje, přičemž uživatel si může vypnout ty, které ho nezajímají. Zobrazování bude probíhat v oblasti určené pro spánek, kde tmavé odstíny modré odkazují na občasná a bílá naopak častá vyrušení.oura ring 3genNepřehlédněte

Recenze Oura Ring: jeden prsten vládne všem

Stejně jako u mnoha dalších nositelností, i v případě prstenu Oura je potřeba brát veškeré naměřené informace s rezervou. Určitě se nejedná o medicínské zařízení a největší přidaná hodnota tkví především ve sledování dlouhodobého stavu a jeho případných výkyvů.

Novinka má také některá negativa. Měření okysličení bude probíhat jen u spánkových intervalů delších než tři hodiny. Senzor SpO2 se podepíše i na výdrži baterie, která běžně dosahuje 4–7 dní.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku