Domů » Bleskovky » Ořezaná Windows 10 S míří na další notebooky od Aceru, HP, Lenova a Fujitsu

Ořezaná Windows 10 S míří na další notebooky od Aceru, HP, Lenova a Fujitsu

Letos v květnu představil Microsoft novou edici Windows 10 s přídomkem S, která odebírá možnost instalovat aplikace z jiných zdrojů než z Windows Microsoft Store výměnou za větší rychlost a bezpečnost. Tato edice byla původně určena do levných zařízení pro studenty, avšak objevila se i na poměrně drahém Surface Laptopu, což nás přivedlo k následující úvaze.

Komentář: budeme si v budoucnu automaticky připlácet za „lepší“ Windows?

Zjevně jsme nebyli daleko od pravdy, neboť nyní Microsoft v rámci konference Ignite 2017 přestavil nové notebooky od Aceru, HP, Lenova a Fujitsu, které pohání právě ořezaná Windows 10 S. Tato zařízení mají být určena především do podnikatelské sféry, jelikož díky ceně startující na 275 dolarech (asi 6 tisíc korun bez DPH) umožní firmám snížit náklady na výpočetní techniku a její softwarovou údržbu. V ceně notebooků má být také roční předplatné Office 365 F1 a několik aplikací pro podniky.

Nové notebooky mají být k dispozici ještě letos, zda si je budou moci koupit i běžní spotřebitelé v Microsoft Store, zatím nevíme. Pomalu se ale připravujeme na to, že ořezaná Windows 10 S budou v blízké budoucnosti předinstalovaná na mnohem širší základně zařízení a za komfort instalace aplikací mimo centralizovaný obchod si budeme připlácet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments