Oprašte stříbrné meče! Legendární Zaklínač se dočká pokračování

witcher 3 pokracovani

Zaklínač 3 od studia CD Projekt RED patří mezi nejlepší hry všech dob. O tom svědčí nejen celá plejáda ocenění, ale také průměrné hodnocení na serveru Metacritic přesahující 90 procent, a to jak ze strany odborných médií, tak od samotných hráčů. Nyní se nejen fanoušci videoherního Zaklínače, ale také celého světa z pera Andrzeje Sapkowského mohou tetelit blahem – polští vývojáři oficiálně oznámili práce na pokračování.

Kromě jednoho obrázku sdíleného prostřednictvím Twitteru zatím o hře příliš mnoho nevíme. Součástí oznámení je také informace, že studio opouští svůj vlastní REDengine ve prospěch Unreal Enginu 5 od Epic Games, což má být začátek dlouhého partnerství. Na zmíněném obrázku se nachází zaklínačský medailon, pravděpodobně ze školy kočky. Zaklínači z této školy dostali poměrně velký prostor jak ve hrách, tak i v samotné knižní sérii, byť ne tak velký jako škola vlka, ze které pochází hlavní hrdina Geralt.

Zlepší si CD Projekt RED s dalším Zaklínačem reputaci?

Nová hra ze světa zaklínače pochopitelně nedostala žádné oficiální datum vydání a vývojáři ani nesdělili, kolik práce už mají za sebou. Jistě ale nebudou chtít nic uspěchat, neboť jejich pověst skvělých vývojářů notně utrpěla při vydání hry Cyberpunk 2077, která nedokázala naplnit vysoká očekávání hráčů, zejména z důvodu neuspokojivého technického stavu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku