Domů » Články » Oppo vytřelo zrak konkurenci: má telefon bez tlačítek a s foťákem ukrytým pod displejem

Oppo vytřelo zrak konkurenci: má telefon bez tlačítek a s foťákem ukrytým pod displejem

V letošním roce se hojně spekulovalo o tom, který z výrobců jako první ukáže technologii selfie kamery, která bude ukrytá pod displejem. Tohle prvenství nakonec získala společnost Oppo, která na akci pro vybrané zahraniční novináře odprezentovala prototyp smartphonu s touto technologií.

Oppo
Prototyp smartphonu Oppo, který má selfie fotoaparát ukrytý pod displejem

Prototyp je zajímavý také díky tomu, že se na něm nenacházejí žádná tlačítka ani konektory. Přísun energie je řešen výhradně skrze 30W bezdrátové nabíjení. Podle redaktora serveru GSMarena.com, který měl telefon možnost krátce vyzkoušet, se zatím technologie s poddisplejovým fotoaparátem nachází v rané fázi vývoje.

Když se například na displeji zobrazují světlejší barvy, modul fotoaparátu pod nimi nepatrně prosvítá (je vidět čtvercový obrys). Pokud se ale zobrazují tmavší odstíny či černá, není fotoaparát pod zobrazovacím panelem nijak viditelný.


U testovaného prototypu navíc na senzor fotoaparátu dopadá o 50 procent méně světla, než by tomu bylo při zachování klasického designu. Výrobce má tedy ještě co vylepšovat, ale vše nasvědčuje tomu, že telefony s fotoaparátem umístěným pod displejem by se příští rok mohly stát realitou.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peťa
Anonym
Peťa

Já tedy žádné vytření zraku nezpozoroval. Prototyp, který nedosahuje valné kvality a jde pod displejem vidět? To fak ještě ne.. Této technologii fandím a je mi fuk, kdo s ní přijde jako první.. Ale za smysluplnou a vytírající ji budu považovat až tehdy, bude-li telefon volně v prodeji a kvalita fotografií se bude blížit kvalitě současných selfie kamer, popř. kdy to kladně zrecenzujete.

Martin123
Uživatel
Martin123

Paráda konečně zmizne trapná éra mega výřezu a děr.

JoVym
Uživatel
JoVym

Ta éra nemusela ani nastat, jenže s notchem přišel Apple a spousta výrobců to začala úplně zbytečně kopírovat, stejně měli větší rámeček dole (což Apple neměl) a nahoře kameru a senzory v hnusným výřezu…. Pak se začaly objevovat jen malé „kapky“ a „průstřely“, aby to bylo „in“. Nebo při snaze o co největší pokrytí čelní strany displejem výrobci použili nějaké mechanické řešení, jo to je fajn, ale to může být zdroj problémů (mechanické poškození, problém s kontakty, snížená odolnost vůči vodě a prachu atd.). Nechápu, proč nemůžou výrobci nechat malej rámeček nahoře a dole (kvůli symetrii), např jako to měl… Číst vice »