Domů » Bleskovky » Oppo slibuje, že na MWC přiveze převratné technologie z oblasti fotoaparátů a napájení

Oppo slibuje, že na MWC přiveze převratné technologie z oblasti fotoaparátů a napájení

O společnosti Oppo není v našich končinách příliš slyšet, byť její telefony lze zakoupit přímo ze stránek OppoStyle.com s poštovným do ČR zdarma. Čínský výrobce se nedávno pochlubil, že v loňském roce prodal 50 milionů smartphonů, což znamená 67% meziroční růst, který jej řadí na globální osmé místo mezi výrobci. Oppo bude chtít expandovat i letos, a k tomu patří i šíření povědomí o vlastní značce, například na chystaném veletrhu MWC v Barceloně.

oppo-mwc-wow-the-world-2016

Tam bude Oppo 23. února prezentovat nové technologie, přičemž v doprovodném textu pozvánky stojí sebevědomé výrazy jako revoluční řešení napájení či bezprecedentní inovace mobilních fotoaparátů. Čínský výrobce dále uvádí, že se chystá obhájit své nápady a předchozí úspěchy jako motorizovaný fotomodul u telefonu N3, technologii rychlonabíjení VOOC či funkce pro zkrášlování selfies. V jakém směru však hodlá tyto oblasti vylepšovat, se však dozvíme až za necelý měsíc. Zda budou představeny pouze zmíněné technologické novinky, nebo rovnou přijdou smartphony jimi vybavené, prozatím nevíme.

oppo-f1

Posledním představeným smartphonem společnosti je model Oppo F1 s tenkým kovovým tělem, 5″ HD displejem a osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 616 se 3 GB RAM. Jeho specializací má být tvorba selfies, pro něž je připravena 8Mpx kamerka se světelností f/2.0. Hlavní fotoaparát nese rozlišení 13 Mpx, fotografie lze ukládat na 16GB úložiště nebo na paměťovou kartu. Operačním systémem je Android 5.1 schovaný za nadstavbu Color OS 2.1, na serveru OppoStyle.com lze tento model předobjednat za 229 EUR (asi 6 200 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Oppo toho nakecá…. OnePlus už netáhne je potřeba udělat nový poprask – i když pak nebudou schopný to zrealizovat a nebo to bude mít spousty ale…

  2. QNX (neregistrovaný)

    Neplánujete zmenšiť obrázky s nadpisom na úvodnej stránke ? To viac scrollujem ako čítam … srašne neprehľadné a vizuálne málo obsahu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).