Domů » Bleskovky » Oppo si nechalo patentovat dotykové pero, ze kterého bude možné telefonovat

Oppo si nechalo patentovat dotykové pero, ze kterého bude možné telefonovat

Společnost Oppo si nechalo patentovat stylus, který je schopný provádět hovory. Vyplývá to z obrázků k patentu, ke kterému se dostal web LetsGoDigital.

Dotykové pero má na obrázcích mikrofon, sluchátko a dvě tlačítka, která budou pravděpodobně sloužit k ovládání hlasitosti hovorů. Společnosti nicméně nic nebrání v tom, aby tato tlačítka použila pro jiné funkce.

Oppo stylus patent

Z obrázků také vyplývá, že stylus je mnohem tlustší než dotyková pera např. od Applu nebo Samsungu – „na vině“ by z větší části mohla být baterie. Pero se bude podle patentu k telefonu připojovat přes rozhraní Bluetooth LE, jako tomu je u S Penu u smartphonu Samsung Galaxy Note 10.

V tuto chvíli není jasné, s jakým budoucím telefonem (či telefony) bude stylus spojen, zcela jistě to však nebude jeho příští vlajková loď Oppo Find X2, kterou ambiciózní čínský výrobce představí na konci února na veletrhu MWC 2020. Není ani vyloučené, jak to u patentů někdy bývá, že vše zůstane nakonec jen na papíře.

 

Martin Duchoslav

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).