Domů » Bleskovky » Oppo R9s a R9s Plus: Kovová těla, rozumná výbava a 16 megapixelů pro selfiečkáře

Oppo R9s a R9s Plus: Kovová těla, rozumná výbava a 16 megapixelů pro selfiečkáře

Společnost Oppo včera představila dva nové smartphony, které rozšiřují současnou řadu R9 z letošního března. Modely R9s a R9s Plus nabízí slušivý design, vyváženou výbavu a navíc přináší „pořádek“ v oblasti fotoaparátů – oba telefony totiž nabízí 16MPx kamerku vzadu (f/1.7) i vepředu (f/2.0), ve všech případech je postavena na snímači Sony IMX398.

s

Konstrukčně Oppo dělat telefony umí, těla obou telefonů jsou vyrobena převážně z kovu, který u modelu R9s údajně pokrývá 98,8 procent plochy celého těla. Nemůžeme se ale ubránit pocitu, že designově je to v posledních letech v podání Oppo pořád ta stejná písnička inspirovaná melodiemi od Apple. Jelikož jsou však v Asii navyklí na rozměrnější zařízení, má menší model 5,5″ displej, a model Plus ještě o půl palce větší.

Oppo R9s

Panel menšího z obou telefonů disponuje rozlišením Full HD, krytí zajišťuje ochranné sklo Gorilla Glass 5 s 2,5D zakřivením. Rozměry telefonu jsou 153 × 74,3 × 6,58 mm, což si zaslouží pochvalu – iPhone 7 Plus je ve všech směrech větší, byť má stejně velký displej. Poměr displeje a těla činí 77,5 procent, pod displej se navíc ještě vešla čtečka otisků prstů.

r9s

Uvnitř telefonu najdeme čipset Qualcomm Snandragon 625 spárovaný se 4 GB operační paměti. Potěší úložiště s kapacitou 64 GB, které lze navíc rozšířit paměťovou kartou. Jejím vložením se však připravíte o funkci dual SIM, šuplíček je totiž hybridní. Telefony Oppo zpravidla podporují všechna u nás používaná pásma LTE, avšak u tohoto modelu nemáme tuto skutečnost ověřenou.

oppo-r9s-plus-01-e1476899695155

Oppo R9s si bere energii z akumulátoru o kapacitě 3 010 mAh, díky technologii VOOC je možné jej nabíjet bleskurychle. O chod telefonu se stará systém Color OS 3.0 založený na Androidu 6.0. Vzhledem ke zkušenostem z minulosti bychom od Oppo update na Nougat spíše neočekávali.

Oppo R9s Plus

Větší model disponuje šestipalcovým displejem s Full HD rozlišením; rámečky kolem mají pouze 1,78 mm a tak panel zabírá celkem 79 procent čelní plochy. Vzhled telefonu je až na velikost totožný s menším modelem, jsou zde však malé odlišnosti v hardwaru – telefon pohání novější čipset Snapdragon 635, operační paměť má kapacitu 6 GB. Vnitřní paměť zůstává 64 GB, stejně tak i možnost jejího rozšíření paměťovou kartou.

screen-shot-2016-10-19-at-9-24-22-pm

Telefon disponuje stejnou konfigurací fotoaparátů, pouze zadní si vysloužil optickou stabilizaci, Oppo R9s má pouze elektronickou. Díky větším rozměrům (163,3 × 80,8 × 7,35 mm) se do telefonu vešla větší baterie s kapacitou 4 000 mAh, I v tomto případě je podporována technologie rychlého nabíjení VOOC

screen-shot-2016-10-19-at-9-24-32-pm

Ceny a dostupnost

Oba telefony budou nabízeny v černé, zlaté a růžově-zlaté barvě. Oppo R9s půjde v Číně do prodeje 28. října za cenu 2 799 CNY (10 300 korun bez DPH), prodej jeho většího brášky bude zahájen v prosinci za cenu 3 499 CNY (12 800 korun bez DPH). O mezinárodní dostupnosti nemáme prozatím žádné informace.

oppo-r9s-01

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Koukám že Oppostyle má v zásadě komplet výprodej, to by mohl být signál, že se tam nahrnou novinky. Nebo zavírají krám.

  2. Jednu věc nechápu – proč by měl výrobce, podle vašeho názoru, neustále přicházet se změnami osvědčeného designu? Mně se naopak líbí jistá konzervativnost, která dobré věci nemění rok co rok…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).