Sledujte nás na YouTube

Oppo R819 bude jako chameleon: Nabídne čistý Android i vlastní uživatelské prostředí

Většina výrobců telefonů s Androidem obvykle operační systém obohatí o svou vlastní nadstavbu. Řada uživatelů by přitom preferovala Android v čisté verzi, pro ně se ale výběr zužuje na několik málo zařízení. Čínský výrobce Oppo stojící třeba za populárním smartphonem Find 5 nyní všem ukazuje, jak by se to mělo dělat. U novinky s označením R819 si totiž budete moct vybrat mezi standardním systémem s nadstavbou od Oppo, prostředím Color ROM vytvořeném fanoušky společnosti nebo čistým Androidem ve verzi 4.2.1. 

 

Mimo tuto vcelku unikátní vlastnost mluvíme o běžném smartphonu střední třídy. Nabídne čtyřjádrový procesor Mediatek MT6589 taktovaný na 1,2GHz, 4,7palcový displej s rozlišením 1280 x 720, osmimegapixelový fotoaparát, podporu dvou SIM karet či baterii s kapacitou 2000 mAh. Působivá je tloušťka 7,3 mm a váha pouhých 110 gramů. Novinka je již k předobjednání v Evropě za vcelku solidní cenu 269 EUR (cca 6930 Kč bez DPH) a dostupná bude během září letošního roku.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *