Domů » Bleskovky » Oppo R819 bude jako chameleon: Nabídne čistý Android i vlastní uživatelské prostředí

Oppo R819 bude jako chameleon: Nabídne čistý Android i vlastní uživatelské prostředí

Většina výrobců telefonů s Androidem obvykle operační systém obohatí o svou vlastní nadstavbu. Řada uživatelů by přitom preferovala Android v čisté verzi, pro ně se ale výběr zužuje na několik málo zařízení. Čínský výrobce Oppo stojící třeba za populárním smartphonem Find 5 nyní všem ukazuje, jak by se to mělo dělat. U novinky s označením R819 si totiž budete moct vybrat mezi standardním systémem s nadstavbou od Oppo, prostředím Color ROM vytvořeném fanoušky společnosti nebo čistým Androidem ve verzi 4.2.1. 

 

Mimo tuto vcelku unikátní vlastnost mluvíme o běžném smartphonu střední třídy. Nabídne čtyřjádrový procesor Mediatek MT6589 taktovaný na 1,2GHz, 4,7palcový displej s rozlišením 1280 x 720, osmimegapixelový fotoaparát, podporu dvou SIM karet či baterii s kapacitou 2000 mAh. Působivá je tloušťka 7,3 mm a váha pouhých 110 gramů. Novinka je již k předobjednání v Evropě za vcelku solidní cenu 269 EUR (cca 6930 Kč bez DPH) a dostupná bude během září letošního roku.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).