Oppo Finder: Nejtenčí smartphone na světě opět přichází z Číny

Pokud jste si mysleli, že honba mezi výrobci za co nejtenčím smartphonem končí, byli jste na omylu. Čínská společnost Oppo se svým modelem Finder totiž aspiruje na krále nejtenčího mobilního zařízení na světě. Ten je svojí tloušťkou 6,65 mm o pouhých 0,03 mm tenčí, než dosavadní vítěz v této kategorii Huawei Ascend P1 S. Výrobce se nesoustředil pouze na design a svou vlajkovou loď osadil slušným železem. Zobrazovací schopnosti má na starosti 4,3“ displej s technologií Super AMOLED Plus, rozlišení panelu zatím výrobce neprozradil. Srdcem smartphonu se stal dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz pro každé jádro a pro potřeby systému a aplikací je k dispozici rovný 1 GB paměti RAM. Kapacita interního úložiště se zastavila na hodnotě 16 GB bez možnosti jejího dalšího rozšíření. Zřejmě se jedná o daň za velmi tenké tělo přístroje.

Na zádech se nachází čočka 8Mpx fotoaparátu, které dělá společnost dvojice přisvětlovacích LED diod. Pro videohovory samozřejmě nechybí ani přední 1,3Mpx kamerka. Jako operační systém poslouží nám dobře známý Android ve verzi 4.0 obohacený o grafickou nadstavbu výrobce. Osobně jsem velmi zvědavý na kapacitu vestavěného akumulátoru. Dle mého názoru bude disponovat podprůměrnou kapacitou, která udrží smartphone na příjmu maximálně jeden pracovní den. Nezbývá nám proto nic jiného, než doufat, že příští rok již přestanou být trendy obří displeje či tenký design a výrobci konečně zaměří svou pozornost na vývoj v oblasti výdrže mobilních zařízení. Oppo Finder se objeví na pultech čínský prodejců začátkem června za cenu 3999 CNY (zhruba 12 693 Kč). V Evropě se s ním ale nesetkáme, tedy alespoň ne skrze oficiální distribuční kanály.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku