Oppo Find X5 se odhaluje. Zvláštní fotomodul získá ještě podivnější podobu

Oppo Find X5

Společnost Oppo chystá na příští rok následovníka letošního vlajkového smartphonu Find X3 Pro. Ten zaujal nejen velmi dobrou výbavou, ale především netradičně vyvedeným modulem hlavního fotoaparátu. Podobný design zad má zvolit i příští model, ovšem v jeho případě bude hlavní fotoaparát vypadat ještě o něco podivněji.

Oppo Find X5: fotomodul s neobvyklým tvarem

Zatímco u loňského modelu ze zad poněkud netradičně vystupoval čtverec se zaoblenými rohy, u nástupnického telefonu bude podobným způsobem vystupovat pravoúhlý lichoběžník. V něm pak máme najít celkem tři fotoaparáty, což pravděpodobně znamená, že se díváme na základní Oppo Find X5, a nikoliv na variantu Pro.

Oppo Find X5 1

Letošní Oppo X3 Pro totiž do vínku dostalo čtyři kamery včetně teleobjektivu a nepředpokládáme, že by v této oblasti výrobce činil ústupky. Naopak bychom očekávali, že Oppo svůj vrcholový telefon osadí některou ze svých nových technologií, například vysouvacím objektivem.

Zatímco vrcholový model Oppo Find X5 Pro by měl pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, základní model by měl běžet pod taktovkou čipsetu MediaTek Dimensity 9000. Těšit se také můžeme na 120Hz obrazovky a ultrarychlé nabíjení (80 nebo 125 Wattů).

Kam se poděla čtyřka?

Možná jste si všimli, že o nástupci Oppo Find X3 hovoříme jako o Oppo Find X5. Není to náhoda. Už v minulosti jsme byli svědky toho, že výrobci přeskakují v názvech svých telefonů číslovku čtyři, a to především kvůli tzv. tetrafobii neboli chorobnému strachu z číslovky 4.

Výslovnost číslovky 4 se totiž vybraných asijských jazycích podobá slovu smrt a z tohoto důvodu je považováno za nešťastné. V některých budovách tak například chybí čtvrté patro, čtyřka se také vynechává v telefonních číslech, v adresách, cenách výrobků apod. Čína také údajně kvůli tetrafobii neusilovala o olympijské hry v roce 2004, ale až o 4 roky později. Ve světě mobilních technologií se čtyřce vyhýbá například Samsung, který ji vynechává v kódovém označení svých telefonů, značka OnePlus v minulosti přeskočila model OnePlus 4,  smartphone Sony Xperia X4 se v asijských zemích prodával jako Xperia X3+.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku