Oppo Find X5 a X5 Lite: máme tiskové snímky a parametry základních modelů

Oppo Find X5

Už pozítří se uskuteční tisková konference společnosti Oppo, která světu odhalí smartphony řady Find X5. Dosud jsme nevěděli, jak široká tato rodina bude, neboť na internet unikly pouze informace o vrcholném modelu Find X5 Pro. Nyní ale díky winfuture.de víme, že chystané novinky budou minimálně tři: kromě Find X5 Pro se ještě dočkáme základního modelu Find X5 a odlehčeného Find X5 Lite.

Oppo Find X5: vystačí si s loňským čipsetem

Zatímco Oppo Find X5 Pro přinese výbavu téměř bez kompromisů, u Oppo Find X5 musíme skousnout několik ústupků. Oba telefony vypadají na první pohled prakticky totožně, ovšem základní model bude o něco menší a lehčí. Může za to mimo jiné i menší 6,55” AMOLED displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Podle obrázků bude displej po stranách zakřivený a v levém horním rohu bude narušen výřezem pro 32Mpx selfie kamerku se světelností f/2.4.

Fotomodul na zádech vypadá stejně jako u modelu Pro, avšak tím veškerá podobnost končí. Na pozici hlavní kamery bude nasazen opticky stabilizovaný 50Mpx snímač s objektivem o světelnosti 50 megapixelů. Stejné rozlišení bude mít i širokoúhlá kamerka s úhlem záběru 110° a světelností f/2.2. Chybět nebude ani 13Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4. O ladění barev se u fotoaparátů Oppo Find X5 postará proslulý Hasselblad.

Srdcem telefonu bude loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 888 v doprovodu vlastního koprocesoru MariSilicon. To nepřímo potvrzuje spekulaci, že varianta Pro bude existovat ve dvou variantách: se Snapdragonem 8 Gen 1 a s MediaTekem Dimensity 9000. Oppo Find X5 bude existovat v paměťové variantě 8/256 GB bez možnosti dodatečného rozšíření úložiště. V telefonu najdeme pouze duální slot na dvě SIM, podporován bude i standard eSIM.

Akumulátor v těle telefonu nabídne kapacitu 4 800 mAh, dobíjet jej půjde buď kabelem (až 80 wattů), nebo bezdrátově. Těšit se můžeme i na stereo reproduktory nebo základní odolnost IP54. Operačním systémem bude Android 12 zahalený do nadstavby Color OS 12.1.

Oppo Find X5 Lite: patří vůbec do rodiny?

Posledním z rodiny se má stát odlehčený model Lite, ovšem jak obrázky napovídají, se svými sourozenci toho nebude mít moc společného. Telefon dostane plochý 6,43“ AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, obnovovací frekvencí 90 Hz a výřezem pro 32Mpx selfie kamerku. Fotoaparát na zádech bude tvořit hlavní 64Mpx kamera se světelností f/1.7, dále 8Mpx širokoúhlý fotoaparát se světelností f/2.25 a nakonec 2Mpx makro objektiv.

O pohon telefonu se postará čipset MediaTek Dimensity 9000 doplněný o 8 GB RAM a 256GB úložiště. Oppo Find X5 Lite rovněž dostane základní odolnost IP54. Navíc jako jediný z rodiny potěší 3,5mm jackem. Ten doplní USB-C konektor pro dobíjení 4500mAh akumulátoru (až 65 wattů); bezdrátové nabíjení bude chybět. Nepotěší ani starší Android 11 zahalený do nadstavby ColorOS 12.

Premiéra už pozítří

Rodina smartphonů Oppo Find X5 bude oficiálně odhalena už pozítří 24. února, přímý přenos tiskové konference bude zahájen ve 12:00. Kromě nových telefonů bychom se měli dočkat i sluchátek, hodinek a tabletu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku