Domů » Bleskovky » Oppo Find X na prvních obrázcích i videu: nový rekordman ve využití čelní plochy displejem?

Oppo Find X na prvních obrázcích i videu: nový rekordman ve využití čelní plochy displejem?

Už zítra bude v pařížském Louvru představen smartphone Oppo Find X, který bude zároveň vstupenkou čínské společnosti na evropský trh. Přímo od výrobce víme, že telefon dostane obří výpočetní výkon zajištěný čipsetem Qualcomm Snapdragon 845 a 8 GB RAM, pro ukládání bude sloužit až 256GB paměť. S denním předstihem se také můžeme vůbec poprvé podívat na to, jak bude telefon vypadat.

Překoná i vlastního sourozence?

Oppo v posledních upoutávkách začalo lákat na vysoký poměr plochy displeje vůči ploše celého telefonu, který bude vyšší než 90 procent. Designér Benjamin Geskin render analyzoval a překreslil jej do jiných úhlů, přičemž na základě měření mu vyšlo využití čelní plochy displejem 93,8 procent.

Nutno podotknout, že toto není oficiální číslo, výrobci smartphonů si navíc často u renderů rádi vypomáhají zúžením rámečků. Rozhodně ale očekávejme hodnotu nad 90 procent. Dosavadním rekordmanem je v této disciplíně Vivo NEX z minulého týdne, u něhož displej zabírá 91,24 procent přední strany (pro srovnání iPhone X má cca 82 procent). Vivo spadá stejně jako Oppo pod stejný koncert BBK Electronics, proto je možné, že Oppo Find X bude „vyválen ze stejného těsta“.

Kam s čelní kamerou?

Jak je patrné, rámeček nad displejem je velice tenký a rozhodně se do něj nevejde čočka předního fotoaparátu. Vivo NEX tuto situaci řeší vysouváním modulu s přední kamerkou z těla přístroje, Oppo Find X by mohlo jít podobnou cestou, akorát vysouvací modul má být údajně přes celou šířku telefonu. Podle Benjamina Geskina by mohl telefon před a po vysunutí vypadat nějak takto.

V tomto případě se designér opírá o následující video upoutávku, která toto vysouvací řešení naznačuje. V zavřeném stavu by mohl být schovaný nejen přední, ale i zadní fotoaparát včetně LED blesku.

OPPO Find X CCTV Trailer Leak - HD Version

Očekávání jsou skutečně velká, jsme zvědaví, zda alespoň část z nich Oppo přetaví v realitu. Moudřejší budeme už zítra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).