Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Oppo brzy představí 125W nabíjení. Xiaomi vidí problém už u 100 W

Oppo brzy představí 125W nabíjení. Xiaomi vidí problém už u 100 W

Oppo patří ke špičce v rychlonabíjení již nyní. Technologie SuperVOOC 2.0 dokáže díky výkonu 65 W nabít 4 000mAh baterii již za půl hodiny. Čínská firma však nyní láká na téměř dvojnásobně rychlou technologii.

Společnost zveřejnila na sociálních sítích krátký spot upozorňující na 15. července, kdy má být představena nová generace jejich rychlého nabíjení. Označení není známé, nabíječka by nicméně měla pracovat s výkonem 125 W.

Příliš rychlé?

Co přesně bude 15. července oznámeno, nevíme. Je nepravděpodobné, že by šlo už o hotový telefon podporující toto nabíjení. Spíše tak půjde o demonstraci technologie a komerční představení proběhne později. Sesterské Vivo již nicméně oznámilo, že brzy začne prodávat telefon pod značkou Iqoo, který bude podporovat 120W nabíjení. Novinka od Oppo tedy nemusí být příliš vzdálená.

Oppo tak pravděpodobně bude schopné s novým nabíjením kompletně naplnit 4 000mAh baterii během necelé čtvrthodiny. To zní skvěle, jenže otázkou je, co to udělá s životností akumulátoru.

Konkurenční Xiaomi začátkem roku zveřejnilo několik technických problémů provázejících mobilní nabíjení přesahující výkon 100 W. Mezi uvedenými problémy dominuje především právě životnost baterie, ale také obavy o bezpečnost. Xiaomi zmiňovalo také jisté obtíže s vytvořením vnitřní elektroniky telefonu dimenzované na tento výkon.

Samotné Oppo testovalo 4 000mAh baterii telefonu Reno Ace 2 s 65W nabíjením. Výsledkem bylo, že po 800 cyklech klesla kapacita baterie na 91 %, což není nic hrozného. Xiaomi nicméně v obdobném testu zjistilo, že už při 100W nabíjení je pokles kapacity baterie až 20 %. Bude tak zajímavé zjistit, jak se Oppo vypořádá zřejmě s ještě větší degradací u 125W nabíjení. Nabízí se například možnost použít opravdu velkou baterii, která i po degradaci bude mít stále přijatelnou kapacitu.

Nelze se ale zbavit otázky, nakolik u takto rychlého nabíjení začínají negativa převažovat nad ušetřeným časem. Nechme se ale překvapit.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments