Sledujte nás na YouTube

Opera Mini Next: Nová generace webového prohlížeče

Na Google Play se objevila zbrusu nová verze webového prohlížeče Opera Mini Next, která dává uživatelům nahlédnout do studnice nových funkcí a vylepšení, které vývojáři chystají do další generace prohlížeče. Opera Mini Next není podle slov autorů příliš vhodná pro běžné používání, slouží spíše pro demonstraci nových funkcí (viz video) s možností zaslání feedbacku vývojářům. Já jsem ji krátce otestoval na Samsungu Galaxy S III a nezaznamenal jsem žádné problémy se stabilitou.

Po stažení Opery Mini Next se vám místo standardní červené ikony „O“ prohlížeče Opera zobrazí bílá ikona „O“. Protože se jedná o samostatnou verzi, v původní instalaci prohlížeče Opera Mini nedojde k žádným změnám. Nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o data z původní opery Mini.

-

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Filip Veselý (neregistrovaný)

  Pánové… nechci nic říkat ale mám ji už asi 2 měsíce. Nebo je to nějaká novější next?

  • je to tak, Opera Mini Next byla představena na MWC, nicméně před pár dny se na Google Play objevila nová verze (22. května), tak je to spíše takové “upozornění”, že se něco děje a na vývoji se dále pracuje :)

  • pepan6680 (neregistrovaný)

   Chci se zeptat, nevíte jak v opeře při vyhledávání přes okénko google vypnout to strašné koverzování stránek googlem? Vznikne z toho pak dosti paskvil, kde se na konci stránky musí dát – zoobrazit původní stránku… Děkuji ;-)

  • kome (neregistrovaný)

   Nastavit v nastavení/pokrocile useragent na desktop. Pak si to uz google bude pamatovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *