Domů » Bleskovky » Opera Mini Next: Nová generace webového prohlížeče

Opera Mini Next: Nová generace webového prohlížeče

Na Google Play se objevila zbrusu nová verze webového prohlížeče Opera Mini Next, která dává uživatelům nahlédnout do studnice nových funkcí a vylepšení, které vývojáři chystají do další generace prohlížeče. Opera Mini Next není podle slov autorů příliš vhodná pro běžné používání, slouží spíše pro demonstraci nových funkcí (viz video) s možností zaslání feedbacku vývojářům. Já jsem ji krátce otestoval na Samsungu Galaxy S III a nezaznamenal jsem žádné problémy se stabilitou.

Po stažení Opery Mini Next se vám místo standardní červené ikony „O“ prohlížeče Opera zobrazí bílá ikona „O“. Protože se jedná o samostatnou verzi, v původní instalaci prohlížeče Opera Mini nedojde k žádným změnám. Nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o data z původní opery Mini.

-

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. Filip Veselý (neregistrovaný)

    Pánové… nechci nic říkat ale mám ji už asi 2 měsíce. Nebo je to nějaká novější next?

    • je to tak, Opera Mini Next byla představena na MWC, nicméně před pár dny se na Google Play objevila nová verze (22. května), tak je to spíše takové „upozornění“, že se něco děje a na vývoji se dále pracuje :)

    • Chci se zeptat, nevíte jak v opeře při vyhledávání přes okénko google vypnout to strašné koverzování stránek googlem? Vznikne z toho pak dosti paskvil, kde se na konci stránky musí dát – zoobrazit původní stránku… Děkuji ;-)

    • Nastavit v nastavení/pokrocile useragent na desktop. Pak si to uz google bude pamatovat

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).