Domů » Bleskovky » Op3n dott: Levný tablet, smartphone a fitness náramek od Tesca přicházejí na český trh

Op3n dott: Levný tablet, smartphone a fitness náramek od Tesca přicházejí na český trh

Tesco uvádí na český trh svůj vlastní tablet, chytrý telefon a fitness náramek. Produkty pod značkou Op3n dott budou v prodeji od čtvrtka 6. listopadu ve 41 vybraných prodejnách Tesco v Česku (převážně ve větších městech). Oba modely se vyznačují povedeným designem a především nízkou cenou – jak za telefon, tak i za tablet zaplatíte shodně 2 499 Kč včetně DPH. Fitness náramek se bude prodávat za 1 699 Kč.

U smartphonu najdeme displej s úhlopříčkou 4,5″ s qHd rozlišením, u tabletu potom 7,85″ panel s rozlišením 1024 x 768 px. V obou případech se jedná o IPS panely, nicméně jak jsme měli možnost se přesvědčit, kvalita barev spadá do slabšího průměru. Jednotlivé barvy působí trochu vybledlým dojmem, nicméně vzhledem k ceně je to pochopitelné. Neočekávejte ani slušnou čitelnost na venkovním světle. Tady zkrátka oba modely mají mezery. Slušné jsou pouze pozorovací úhly.


Oba modely, jejichž největším lákadlem bude nízká cena a dobré dílenské zpracování, už pro vás v redakci testujeme.

Smartphone pohání quadcore procesor od MediaTeku, kterému dělá společnost 1 GB RAM. Kapacita interního úložiště je 8 GB, přičemž při prvním spuštění je volných 2,8 GB. Další prostor lze naštěstí získat díky slotu na microSD karty (až 32 GB). Fotoaparát na zadní straně má rozlišení 5 Mpx, přední kamerka potom 2 Mpx. Kromě toho v těle telefonu najdete hned dva sloty na SIM kartu, na LTE či NFC si ale nechce zajít chuť. V případě datové výbavy zde najdeme GSM/3G/HSPA+, Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n.

 

Tablet pohádní dvoujádrový Intel Atom Z2520, který doplňuje 1 GB RAM a 8GB interní úložiště. V případě fotoaparátu zde opět najdeme kombinaci 5 + 2 Mpx. Na první pohled zařízení připomíná první generaci iPadu Mini, oproti které je ale o něco větší a těžší.

Fitness náramek jsme zatím neměli možnost otestovat, jelikož na tiskové konferenci v Praze vzorek chyběl. Podle slov zástupců společnosti Tesco má ale umět sledovat příjem potravin a nápojů, měřit kroky a další sportovní aktivity, monitorovat průběh vašeho spánku. Na těle náramku nechybí malý displej pro zobrazení dat; ta se zároveň synchronizují s mobilní aplikací GetFit Plus.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).