Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » OnePlus slibuje: uživatele přestaneme špehovat do konce října

OnePlus slibuje: uživatele přestaneme špehovat do konce října

V uplynulém týdnu bylo zjištěno, že telefony OnePlus prostřednictvím systému OxygenOS špehují své majitele, respektive sbírají citilvá data (telefonní číslo, sériové číslo telefonu, IMEI, MAC adresa, názvy operátorů, apod.) a odesílají je v zabezpečené formě na servery Amazonu. Podle oficiálního stanoviska OnePlus se tak děje z důvodu vylepšování uživatelského zážitku a poprodejní podpory, spousta lidí však s touto praxí nesouhlasí.

OnePlus špehuje uživatele. Je důvod k panice?

V OnePlus po medializaci této věci zatáhli za brzdu. Sám spoluzakladatel firmy Carl Pei na oficiálním fóru společnosti uvedl, že všechny telefony OnePlus přestanou vybraná citlivá data sdílet zcela (telefonní číslo, MAC adresa a informace o Wi-Fi), u ostatních si bude moci uživatel vybrat.

OnePlus 5

Na konci října na všechny uživatele systému OxygenOS vyskočí průvodce, v němž bude možné přihlásit se k programu uživatelské zkušenosti, přičemž uživatel v nových smluvních podmínkách dostane jasné informace o tom, jaká data budou sdílena.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel