Domů » Bleskovky » OnePlus se do ohebných telefonů prozatím nepouští. Důvod je prostý

OnePlus se do ohebných telefonů prozatím nepouští. Důvod je prostý

Zda jsou ohebné telefony cestou kupředu, či jen slepá vývojová větev se dozvíme až v horizontu několika měsíců a let. Svá řešení již představil Samsung a Huawei, na dalších zařízeních pak pracují i LG, Xiaomi, nebo Motorola. Například Apple však s ohebným zařízením nepospíchá a podobnou taktiku volí i OnePlus.

Vzhledem k tomu, jaký obraz zaujala firma OnePlus v myslích svých zákazníků, tedy „zabijáka vlajkových lodí,“ si v současné době nemůže dovolit přijít na trh s ohebným zařízením, které by stálo astronomickou částku. Stejně tak firma prozatím nevnímá žádný benefit pro zákazníka v daném technickém řešení právě v porovnání s cenou, a tak volí spíše taktiku vyčkávání, jak zareaguje trh.


Apple je na poli ohebných chytrých telefonů jedním z nejočekávanějších hráčů. Podle analytiků své řešení nepředstaví dříve, než příští rok, což pro něj nutně nemusí znamenat nevýhodu. Naopak, stejně jako OnePlus, může využít více času na vývoj inovací a dle zájmu a ohlasů z trhu projekt buď dokončit a uvést na trh, nebo úplně zrušit a hledat jinou cestu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
niky79
Anonym
niky79

Oneplus hlavne prodava jen jeden jediny model telefonu. Nemuze tedy prijit s necim, co by bylo hodne drahe a neprilis funkcni.

kjkszpj
Anonym
kjkszpj

A dobre robia. Je to slepa cesta a za chvilu to zanikne…

niky79
Anonym
niky79

Co presne je slepeho na tom mit 2x vetsi obrazovku v tele standardni velikosti? No nic…

Marty
Anonym
Marty

Taky to stoji minimálně 2x více zlaťáků a odolnost je opravdu mizivá. Stačí se podívat na ty „ohýbáky“ ze stran a už jasně vídíš deformované části uprostřed. Opravdu jsem zvědav, jak to bude vypadat po dalších X tisíc ohýbání.

lukass71
Uživatel
lukass71

Jak pise Marty. Krom toho, pokud 2x vetsi obrazovka znamena mit divny notch na strane nebo aspect ratio ve tvaru ctverce, tak fakt ne dekuji.