Domů » Bleskovky » OnePlus Nord 2 odhaluje procesor i datum představení. Dorazí společně s „profi“ sluchátky

OnePlus Nord 2 odhaluje procesor i datum představení. Dorazí společně s „profi“ sluchátky

Smartphone OnePlus Nord byl loni tak trochu zjevením, neboť oproti předchozím zvyklostem firmy přinášel „pouze“ výbavu střední třídy a adekvátně sníženou cenu. OnePlus Nord ve své cenové kategorii zaujal, a tak se není divit, že čínská značka chystá jeho nástupce. Celým jménem se bude jmenovat OnePlus Nord 2 5G a slavnostní premiéru si odbyde 22. července.

OnePlus Nord 2 5G: první sázka na MediaTek

Jestliže nedávno uvedený OnePlus Nord CE byl pouze levnějším derivátem loňského modelu, „dvojka“ bude svébytným smartphonem s několika zajímavými novinkami. Jednu z nich již máme potvrzenou samotným výrobcem – na pozici čipsetu nebude vůbec poprvé v dějinách značky osazen žádným Snapdragon, ale konkurenční MediaTek Dimensity 1200. Jedná se o 6nm čipset s vysokým výkonem a podporou sítí 5G, který byl navíc pro potřeby OnePlus obohacen o nové funkce spojené s umělou inteligencí, zejména pro zlepšení her, fotografií a videa.

oneplus nord 2

Seznam dalších parametrů rovněž koluje internetem, byť tentokráte nemá oficiální základ – 6,43“ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, trojice fotoaparátů s rozlišením 50, 8 a 2 Mpx, 8 nebo 12 GB RAM, 128 nebo 256 GB paměť a akumulátor s kapacitou 4500 mAh. Operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou OxygenOS, přičemž u řady Nord výrobce slibuje dva roky systémových a tři roky bezpečnostních aktualizací. OnePlus Nord 2 má být podle šéfa značky dostupný na evropském a indickém trhu.

Těšte se i na „profi“ sluchátka

Smartphone OnePlus Nord 2 si budou moci vyzkoušet někteří fanoušci značky s předstihem, a to díky projektu OnePlus Lab. V něm se navíc objevila i zmínka o možnosti otestování sluchátek OnePlus Buds Pro, což bude zřejmě nový model peckových sluchátek disponující funkcí aktivního potlačení okolního hluku.

oneplus lab

Premiéra těchto sluchátek bude zajímavá už jen z toho důvodu, že o týden později představí svá sluchátka i firma Nothing, kterou vede jeden z otců značky OnePlus Carl Pei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Mediatek? omg…

  2. Jakmile jsem četl, že tento mobil má osazen CPU MediaTek Dimensity 1200, tak jsem přestal dále číst…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).