Domů » Bleskovky » OnePlus Nord 2 nasadí vlajkový fotoaparát. Dojde na mezigenerační zdražení?

OnePlus Nord 2 nasadí vlajkový fotoaparát. Dojde na mezigenerační zdražení?

Značka OnePlus už za týden odhalí druhou generaci povedeného smartphonu Nord. Zatímco nedávno odhalený Nord CE byl pouze levnějším derivátem loňského modelu, „dvojka“ má být plnohodnotným nástupcem s vylepšeními na všech frontách. Už víme, že telefon dostane vlajkový čipset od MediaTeku, nyní se k nám dostávají nové informace o fotoaparátech.

OnePlus Nord 2: stejný fotoaparát, jako má OnePlus 9 Pro

Podle informátora Ishana Agarwala najdeme na zádech OnePlus Nord 2 celkem tři fotoaparáty, tedy o jeden méně než loni. To nás však zřejmě mrzet nemusí, neboť OnePlus odstraní jednu ze zbytečných 2Mpx kamer a bude se více soustředit na kvalitu důležitějších snímačů. Koneckonců ten hlavní bude postaven na 50MPx fotočipu Sony IMX766, který značka OnePlus používá u vlajkové řady OnePlus 9. Pravda, u ní je použitý pro širokoúhlou kamerku, ovšem ta je považována za jednu z nejlepších napříč všemi zařízeními s Androidem. OnePlus ji navíc pro potřeby Nordu 2 doplní o optickou stabilizaci.

Hlavní fotoaparát doplní 8Mpx širokáč, 2Mpx hloubková kamera a nakonec 32Mpx selfie kamera umístěná do otvoru v levém horním rohu displeje. I zde tedy dojde k úbytku, neboť loňský OnePlus Nord měl vepředu fotoaparáty dva.

OnePlus Nord 2 1

Od OnePlus můžeme dále očekávat čipset MediaTek Dimensity 1200 s podporou sítí 5G, 8 nebo 12 GB RAM, 128 nebo 256GB úložiště a 4500mAh akumulátor. Operačním systémem bude Oxygen OS 11 založený na Androidu 11, přičemž výrobce slibuje dva roky systémových a tři roky bezpečnostních aktualizací.

Cena vyšší než minule?

Jelikož OnePlus Nord 2 dostane mezigeneračně výkonnější čipset a lepší fotoaparáty, dá se počítat s nárůstem prodejní ceny. Alespoň to tvrdí indické zdroje, které přisuzují variantě 8/128 GB cenu 32 tisíc rupií a verzi 12/256 GB cenu 35 tisíc rupií. Loňský OnePlus Nord přitom začínal na 25 tisících rupií a nejvyšší varianta s 12 GB RAM a 256GB úložištěm přišla na 30 tisíc rupií.

OnePlus Nord 2 bude představen příští týden 22. července společně se sluchátky OnePlus Buds Pro.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).