OnePlus Nord 2 CE na prvních snímcích. Půjde ve stopách svého předchůdce?

OnePlus Nord 2 Recenze 1

O chystaném smartphonu OnePlus Nord 2 CE se před několika dny objevilo hned několik informací, v čele se specifikacemi čipsetu a nabíjecího výkonu. Otázkou ovšem zůstávalo, pro jaký design se Číňané rozhodnou. První OnePlus Nord CE se totiž vizuálně příliš nelišil od OnePlus Nord, jen dostal trochu odlišnou vnitřní výbavu.

Server 91mobiles nyní přišel s rendery očekávaného OnePlus Nord 2 CE, který po stránce designu navazuje na svého předchůdce. Tedy nikoli v tom smyslu, že by vypadal stejně jako první Nord CE, ale stěžejní prvky naopak přebírá od aktuálního modelu střední třídy OnePlus Nord 2.

Na zadní straně je na první pohled vše tak, jak známe z Nordu 2, nicméně po bližším prozkoumání si můžeme všimnout jiného umístění třetího fotoaparátu, který se už nenachází pod svými většími kolegy, ale vedle nich, společně s LED bleskem. Jinak je rozmístění loga, tlačítek a selfie kamery totožné s Nordem 2.

Na pohled byste si ovšem Nord 2 a chystanou CE verzi neměli splést díky novým barvám – zatímco Nord 2 je dostupný v modré a světle šedé, nový Nord 2 CE by měl být k dispozici v tmavě šedé a olivové barevné variantě.

Oznámení OnePlus Nord 2 CE očekáváme začátkem roku 2022

Spekulace o výbavě se prozatím stále nezměnily, takže se pravděpodobně dočkáme 90Hz 6,4“ OLED displeje, čipsetu MediaTek Dimensity 900 5G, 4500mAh baterie s podporou 65W nabíjení, podpory microSD karet, USB-C, NFC či trojice fotoaparátů v čele s 64Mpx hlavním snímačem, 8Mpx širokoúhlým objektivem a 2Mpx makro fotoaparátem. Na přední straně se má ve výřezu nacházet 16Mpx selfie fotoaparát.

Operačním systémem bude Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Předpokládá se, že OnePlus odhalí model Nord 2 CE někdy začátkem roku 2022.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku