Domů » Bleskovky » OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

Nedávno světem technologií proběhla informace o barevném filtru modelu OnePlus 8 Pro. Ten na krátké vzdálenosti a za určitých podmínek dokázal vidět skrze různé materiály. V závislosti na tom, že bylo kvůli tomuto filtru možné vidět skrz oblečení, vyvstaly otázky ohledně bezpečnosti a ochraně soukromí. Odpověď OnePlus na sebe nenechala dlouho čekat a na čínské sociální síti Weibo se tato společnost nechala slyšet, že dočasně omezí fungování tohoto barevného filtru na modelu 8 Pro.

oneplus 8 a
Mezi čtyřmi fotoaparáty modelu OnePlus 8 Pro se nachází i unikátní barevný filtr. Vyvolává však pochybnosti o bezpečnosti a soukromí. OnePlus jej tedy na dočasně deaktivuje.

Tip: OnePlus 8 Pro má unikátní funkci. Fotoaparát dokáže vidět skrz různé materiály

Ve vyjádření společnosti OnePlus bylo zmíněno zejména bezpečí, které mohlo být ve velmi specifických podmínkách při používání tohoto vlajkového modelu narušeno. Kvůli těmto obavám se čínská společnost rozhodla dočasně zablokovat užívání barevného filtru skrze aktualizaci softwaru. Ta by měla dorazit během jednoho týdne.

Zatím však není jasné, jestli se jí dočkají uživatelé na celém světě nebo jen v domovské Číně. Je dost pravděpodobné, že po prozkoumání problému se barevný filtr v upravené podobě opět zpřístupní. Mnozí jsou však překvapeni, že na takovou vlastnost nepřišla značka při důkladném testování prototypů.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

8 komentářů

  1. Infracervene objektivy tu mame kopec rokov a nikomu to navadilo. Intimne partie to nikomu neodhali. Zbytocne sa to cele nafuklo pomocou youtube influencerov.

  2. Škoda no, bola to zaujímavá funkcia. Aspoň by sa dalo zistiť čo sa rozbilo/pokazilo v elektro zariadeniach (ktoré napr. spadli na zem) bez ich rozoberania.

  3. Máte někdo ten telefon v ruce? Opravdu to funguje nebo je to jen nějaký fake?

  4. Pokud by to fungovalo i na obleceni, klidne bych ozelel svuj iphone

    • Myslím, že by jste nebyl sám :-) :-D Spíše mne překvapuje, že tuto funkci nevychválili při prezentaci toho telefonu. Proto mám dost pochybnosti o funkčnosti daného řešení.

    • Eduard: Doporučuji se mrknout na toto video od Mrwhosetheboss, moc hezky tam rozebral celou situaci: [odkaz]

    • Díky moc za odkaz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).