Domů » Bleskovky » OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

Nedávno světem technologií proběhla informace o barevném filtru modelu OnePlus 8 Pro. Ten na krátké vzdálenosti a za určitých podmínek dokázal vidět skrze různé materiály. V závislosti na tom, že bylo kvůli tomuto filtru možné vidět skrz oblečení, vyvstaly otázky ohledně bezpečnosti a ochraně soukromí. Odpověď OnePlus na sebe nenechala dlouho čekat a na čínské sociální síti Weibo se tato společnost nechala slyšet, že dočasně omezí fungování tohoto barevného filtru na modelu 8 Pro.

oneplus 8 a
Mezi čtyřmi fotoaparáty modelu OnePlus 8 Pro se nachází i unikátní barevný filtr. Vyvolává však pochybnosti o bezpečnosti a soukromí. OnePlus jej tedy na dočasně deaktivuje.

Tip: OnePlus 8 Pro má unikátní funkci. Fotoaparát dokáže vidět skrz různé materiály

Ve vyjádření společnosti OnePlus bylo zmíněno zejména bezpečí, které mohlo být ve velmi specifických podmínkách při používání tohoto vlajkového modelu narušeno. Kvůli těmto obavám se čínská společnost rozhodla dočasně zablokovat užívání barevného filtru skrze aktualizaci softwaru. Ta by měla dorazit během jednoho týdne.

Zatím však není jasné, jestli se jí dočkají uživatelé na celém světě nebo jen v domovské Číně. Je dost pravděpodobné, že po prozkoumání problému se barevný filtr v upravené podobě opět zpřístupní. Mnozí jsou však překvapeni, že na takovou vlastnost nepřišla značka při důkladném testování prototypů.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
famakate
Uživatel
famakate
Offline

Infracervene objektivy tu mame kopec rokov a nikomu to navadilo. Intimne partie to nikomu neodhali. Zbytocne sa to cele nafuklo pomocou youtube influencerov.

Dragereker
Anonym
Dragereker
Offline

Škoda no, bola to zaujímavá funkcia. Aspoň by sa dalo zistiť čo sa rozbilo/pokazilo v elektro zariadeniach (ktoré napr. spadli na zem) bez ich rozoberania.

Orgasmic
Anonym
Orgasmic
Offline

To si to představuješ jako Hurvínek válku :D