Cena:

OnePlus dává zpátečku: dočasně vypne barevný filtr, se kterým je možné vidět skrz předměty

OnePlus 8 1

Nedávno světem technologií proběhla informace o barevném filtru modelu OnePlus 8 Pro. Ten na krátké vzdálenosti a za určitých podmínek dokázal vidět skrze různé materiály. V závislosti na tom, že bylo kvůli tomuto filtru možné vidět skrz oblečení, vyvstaly otázky ohledně bezpečnosti a ochraně soukromí. Odpověď OnePlus na sebe nenechala dlouho čekat a na čínské sociální síti Weibo se tato společnost nechala slyšet, že dočasně omezí fungování tohoto barevného filtru na modelu 8 Pro.

oneplus 8 a
Mezi čtyřmi fotoaparáty modelu OnePlus 8 Pro se nachází i unikátní barevný filtr. Vyvolává však pochybnosti o bezpečnosti a soukromí. OnePlus jej tedy na dočasně deaktivuje.

Tip: OnePlus 8 Pro má unikátní funkci. Fotoaparát dokáže vidět skrz různé materiály

Ve vyjádření společnosti OnePlus bylo zmíněno zejména bezpečí, které mohlo být ve velmi specifických podmínkách při používání tohoto vlajkového modelu narušeno. Kvůli těmto obavám se čínská společnost rozhodla dočasně zablokovat užívání barevného filtru skrze aktualizaci softwaru. Ta by měla dorazit během jednoho týdne.

Zatím však není jasné, jestli se jí dočkají uživatelé na celém světě nebo jen v domovské Číně. Je dost pravděpodobné, že po prozkoumání problému se barevný filtr v upravené podobě opět zpřístupní. Mnozí jsou však překvapeni, že na takovou vlastnost nepřišla značka při důkladném testování prototypů.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.