Domů » Bleskovky » OnePlus Concept One: těšme se na fotoaparát s neviditelnými čočkami

OnePlus Concept One: těšme se na fotoaparát s neviditelnými čočkami

Společnost OnePlus se chystá na veletrh CES, kde ukáže svůj první konceptuální smartphone nazvaný jednoduše Concept One. Čínský výrobce nyní zveřejnil první videoupoutávku, která ukazuje jeden z originálních prvků chystaného telefonu – fotoaparát s neviditelnými čočkami.

OnePlus - Concept One

OnePlus Concept One: čočky fotoaparátu se budou skrývat

OnePlus tvrdí, že k výrobě tohoto řešení byla použita technologie elektrochromního filtru, které umí fungovat ve dvou režimech – průhledný a matný; změnu vyvolají elektrické signály. Čočky fotoaparátů tak budou odhaleny jen ve chvíli, kdy jsou používány, v opačném případě nebudou vidět. Přepnutí má trvat zhruba necelou vteřinu, samotný elektrochromní filtr přidá na tloušťce pouze 0,1 mm.

OnePlus na vývoji tohoto řešení spolupracovala s automobilkou McLaren, která toto řešení používá u svých špičkových automobilů, např. na volitelném střešním okně vozu McLaren 720S. Samotný OnePlus Concept One bude zřejmě designovými prvky známými z automobilů McLaren inspirovaný; hovoří se o prošívání po okrajích a speciálních barvách včetně typické Papaya Orange. Po hardwarové stránce má být Concept One podobný současnému OnePlus 7T Pro McLaren Edition, minimálně fotoaparáty by měl mít totožné.

oneplus concept one

OnePlus má v plánu si na konceptuálních telefonech ověřovat některé nové technologie, a v případě pozitivního přijetí mezi testujícími je vypouštět dál do komerčních zařízení. Předpokládáme, že chystaný telefon dostane více inovací, a že si OnePlus nevystřílí všechny náboje ještě před oficiálním odhalením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).