TOPlist

OnePlus 8T na videu. Výrobce nevydržel čekat a telefon ukázal s předstihem

oneplus 8t 1

Značka OnePlus chystá na příští týden virtuální tiskovou konferenci, na které představí hned několik produktů. Hlavní hvězdou se stane smartphone OnePlus 8T, který má nabídnout výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865+ s podporou sítí 5G, 120Hz displej a hlavní čtyřčočkový fotoaparát. V OnePlus jsou zřejmě na příští týden natolik natěšení, že se rozhodli odhalit design chystané novinky s předstihem.

oneplus 8

Sedm vrstev, které odráží světlo do všech stran

OnePlus nám v krátkém videu ukazuje záda telefonu a v doprovodném blogovém příspěvku popisuje, jak tento návrh vznikal. Jarní smartphone OnePlus 8 Pro byl vybaven už pátou generací matných skleněných zad, a proto se výrobce rozhodl pro otočku o 180°. OnePlus 8T dostane pro změnu lesklá záda, např. v prezentované akvamarínově zelené barvě.

Tento povrch má tvořit sedm různých vrstev zprostředkovávajících difuzní odraz, který rozptyluje světlo v mnoha směrech a úhlech a vytváří tak čistý a zářivý povrch oscilující mezi zelenou a modrou barvou. OnePlus se chlubí, že se jedná o jednu z nejpokročilejších povrchových úprav, která má navíc účinně maskovat otisky prstů.

Design samotný bude spíše spadat do šedého průměru současných telefonů, záda budou o stranách zaoblená, dominantním prvkem bude vystouplý fotomodul v levém horním rohu. V něm bude ubytována čtveřice kamerek v konfiguraci 48 + 16 + 5 + 2 Mpx. Chybět nebude ani obligátní šoupátko pro přepínaní profilů.

Na odhalení telefonu nečekal ani čínský obchod JD.com, který zveřejnil oficiální rendery OnePlus 8T ze všech stran.

Dvoje nová sluchátka

OnePlus 8T navíc nebude jediným nově představeným produktem, podle informátora Ishana Agarwala firma chystá i dvoje nová sluchátka – OnePlus Buds Z a OnePlus Bullet Wireles Z Bass Edition.

První jmenované mají disponovat 10mm měniči a výdrží až 20 hodin. Sluchátka přinesou podporu rychlého dobíjení, za pouhých 10 minut se odvděčí 30 minutami přehrávání hudby. Kvalitní zprostředkování hudby má zajistit optimalizace od Dirac Audio Tuner a Dolby Atmos. Každé ze sluchátek má vážit 4,35 gramů, odolnost s krytím IP55, dvojici mikrofonů a podporu technologie Bluetooth 5.0.

The Bullets Wireless Z Bass Edition mají být podobné první generaci, avšak (jak již název napovídá) budou orientované více na basovou složku. Sluchátka mají vydržet až 17 hodin na jedno nabití, zajištěna bude podpora rychlého dobíjení.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku