OnePlus 6 pózuje na novém snímku. Dostane záda s texturou a sluchátkový jack

Před začátkem léta by měla společnost OnePlus představit svoji novou vlajkovou loď pro letošní rok. Její design bude zřejmě vycházet z nedávno představených modelů Oppo R15 a Vivo X21 (více informací), které stejně jako OnePlus spadají pod čínský konglomerát BBK Electronics. Nepochybně se tedy můžeme „těšit“ na protáhlý displej s výřezem horní hrany. Jak bude telefon vypadat zezadu, nyní odhalil @evleaks.

Oproti zmíněným předchůdcům má mít odlišně situovaný fotoaprát, jeho dvě čočky mají být umístěny uprostřed zad, pod nimi se pak má nacházet čtečka otisků prstů. Na její umístění přímo do displeje si tak ještě letos musíme nechat zajít chuť. Zajímavý je samotný vzhled zad, který imituje strukturu dřeva, byť ve studené kovové barvě. Zda se jedná pouze o přídavný kryt nebo jednu z variant, prozatím nevíme. Potěšující je přítomnost 3,5mm konektoru na spodní straně, kde dělá doprovod USB-C a hlasitému reproduktoru.

Nedávno také internetem koloval snímek tabulky s údajnými specifikacemi OnePlus 6. Pokud je pravdivý, dostane telefon 6,28″ AMOLED displej s rozlišením 1 080 × 2 280 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM, 128GB úložiště a baterii s kapacitou 3 450 mAh. Hlavní fotoaparát na zadní straně má být složen ze dvou snímačů s rozlišením 20 a 16 Mpx, oba by měla překývat optika se světelností f/1.7. Přední kamerka má být 20megapixelová.

OnePlus 6 dorazí na trh se systémem OxygenOS, patrně založeným na Androidu 8.1 Oreo. Premiéra by se měla odehrát někdy v červnu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku