Domů » Bleskovky » OnePlus 5T v tradiční tortuře: odolá ostrým hrotům, ohni a ohybu?

OnePlus 5T v tradiční tortuře: odolá ostrým hrotům, ohni a ohybu?

Máme tu další odolnostní test youtubera JerryRigEverything, který si tentokráte vzal do parády smartphone OnePlus 5T.  Jak si tento nedávno představení telefon poradí s ostrými hroty, ohněm a pokusem o zlomení / ohnutí?

OnePlus 5T Durability Test! Scratch and Bend tested!

Na čelní straně telefonu nás žádné překvapení nečeká, je krytá sklem Gorilla Glass 5, tudíž se podvolí při kontaktu s materiálem s tvrdostí 6 a více podle Mohse. Stejným způsobem jsou kryty i čočky zadního fotoaparátu, jedná se tak v obou případech o standard, který překonalo pouze pár exkluzivních kousků se safírovým sklíčkem. Co však už standard není, je keramický povrch čtečky otisků prstů, který při běžném provozu poškrábat nelze. Poctivé je také celokovové tělo, které se poškrábat dá, ale budete se muset hodně snažit – pobyt v kapse s klíči by mělo ustát.

OnePlus 5T odhalen: doba si žádá protáhlé displeje

Mezi kovovou a skleněnou částí se navíc nachází plastový pruh, který má při případném pádu telefonu tlumit impakt z rámečku na displej. Ten je vyroben technologií AMOLED, takže kontakt s přímým ohněm vede k nenávratnému zbělání pixelů; stane se tak zhruba po 20 vteřinách. Telefon jak ocelek obstál i v testu na ohyb, během něhož nedošlo k žádným trvalým deformacím. Vše drží pohromadě, a tak nezbývá, než věřit, že příští smartphone OnePlus už bude voděodolný. Prodej OnePlus 5T bude zahájen zítra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Oneplus jsem měl velmi rád v době Oneplus 2, ovšem Oneplus 5 a 5T mi jsou velmi proti srsti, ten poslední snad nejvíc. Je to škoda.

    • A to proč? Vypadá fajn až na vystouplou čočku foťáku a absenci širokouhlého záběru …

    • A přitom oneplus 2 byl nejprusovejsi model,včetně nejkratší podpory.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).